زلزله‌ای به بزرگی ۵.۵ درجه هرمزگان را لرزاند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ زلزله ۵.۵ ریشتری ساعت ۱ و ۱ دقیقه شب مرز خلیج فارس، جزیره قشم و حوالی بندر کنگ در استان هرمزگان به وقوع پیوست.

این زمین لرزه در مختصات طول جغرافیایی ۵۵.۲۱ و عرض جغرافیایی ۲۶.۶۷ در عمق ۱۹ کیلومتری زمین رخ داد.

مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران اعلام کرده بود که این زلزله در عمق ۱۹ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون آن در موقعیت ۲۶.۶۷ عرض شمالی و ۵۵.۲۱ طول شرقی ثبت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان هم گفته است که این زلزله تلفات جانی نداشت.

با این حال، استاندار هرمزگان گفته است: خسارات احتمالی زمین لرزه جنوب کنگ در آبهای خلیج فارس، روستای گورزین و سایر روستاهای قشم در دست پیگیری است.

به گفته استاندار هرمزگان تیم‌های ارزیاب به روستاهای غرب جزیره قشم، اعزام شده و اکیپ های امداد و نجات در آماده باش کامل قرار گرفته‌بودند.

در روستاهای یاد شده چادر برپا شده و با هماهنگی مناسب بین فرماندار، بخشداران و دهیاران تمام امکانات مورد نیاز فراهم شده است.

شرایط روستاهای زلزله زده هرمزگان به صورت متناوب رصد می شود و خسارت های وارد شده شامل ترک خوردگی منازل روستایی و آسیب به بافت فرسوده این روستاها است.

شرایط روستاهای زلزله زده هرمزگان به صورت متناوب رصد می شود و خسارت های وارد شده شامل ترک خوردگی منازل روستایی و آسیب به بافت فرسوده این روستاها است.

یک نفر مصدوم شد و دیوارها ترک خوردند

رئیس سازمان امدادونجات هلال‌احمر در این رابطه گفت : بامداد امروز زمین لرزه ۵.۵ ریشتری در عمق ۱۹ کیلومتری هرمزگان را لرزاند. چهار تیم ارزیاب هلال‌احمر به منطقه اعزام و ١۵ روستا تاکنون ارزیابی شدند؛ تیم‌های ارزیاب خسارات جزئی و ترک خوردگی دیوارها در برخی منازل روستایی را گزارش داده‌اند.
همچنین یک نفر حین فرار دچار مصدومیت شده که سرپائی تحت مداوا قرار گرفت.

عمق زیاد زلزله هرمزگان، احتمال بروز خسارت را کم کرد

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۵.۵ ریشتر در مناطقی از استان هرمزگان، گفت: عمق زیاد این زلزله، احتمال اینکه خسارت بالایی را برجای گذاشته باشد، کم کرد.