زمین‌خواری هزار میلیارد ریالی در مازندران!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ـ فرمانده انتظامی مازندران از کشف زمین خواری به ارزش یک هزار میلیارد ریال در چالوس خبر داد.


به گزارش شمال نیوز، سردار مرتضی میرزایی فرمانده انتظامی مازندران گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تغییر غیر قانونی مقدار قابل توجهی از زمین‌های زراعی و کشاورزی در شهرستان چالوس، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.


او افزود: پس از هماهنگی‌های قضائی توسط ماموران و با همکاری نمایندگان جهاد کشاورزی شهرستان چالوس، در اقدامی عملیاتی دیوارکشی‌ها و ساختمان‌های احداث شده در این زمین‌ها تخریب شد.


فرمانده انتظامی مازندران گفت: در این عملیات ۲۵ هزار متر از اراضی کشاورزی که به تصرف زمین خواران در آمده بود رهاسازی و در اختیار بخش کشاورزی آن شهرستان قرار گرفت.
سردار میرزایی همچنین از آزاد سازی ۱۱ هزار متر از اراضی ملی این شهرستان در مرزن آباد که به تصرف زمین خواران در آمده بود نیز خبر داد و افزود: در این عملیات پس از هماهنگی‌های قضائی با همکاری ماموران سازمان حفاظت منابع طبیعی دیوار کشی‌ها و حصار‌های ایجاد شده در این زمین‌ها نیز تخریب شد.


فرمانده انتظامی مازندران ارزش زمین‌های رها سازی شده از چنگ زمین خواران را برابر نظر کارشناسان در مجموع بیش از هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این ارتباط ۵ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.