زنان قدرتمند سینما در سال ۲۰۲۱ معرفی شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر فهرست اعلام شده، اغلب نام‌ها از مدیران استودیوهای فیلمسازی وشبکه‌های معروف تلویزیونی هستند، در حالیکه نام بازیگران مشهوری همچون نیکول کیدمن و شارلیز ترون نیز در این فهرست دیده می‌شود.

پولاد امین در شهروند نوشت: نشریه سینمایی هالیوود ریپورتر به روال همه‌ ساله، امسال نیز فهرست ۱۰۰ زن قدرتمند حوزه سرگرمى را معرفى کرد. فهرستی که امسال برای بیست‌ونهمین سال متوالی معرفی می‌شود و البته امسال نیز مثل اغلب دوره‌هایش به‌خصوص دوره‌های اخیر اغلب چهره‌های معرفی‌شده از مدیران استودیوهاى فیلمسازى و شبکه‌هاى معروف تلویزیونى هستند. تا جایی که در ۲۵رده اول این فهرست نام و نشانی از بازیگران و کارگردانان شاخص و شناخته‌شده دیده نمی‌شود.

رده‌های اول فهرست قدرتمندترین زنان سینما- سرگرمی به انتخاب هالیوود ریپورتر را تهیه‌کنندگان و مدیران استودیوها تسخیر کرده‌اند. صدرنشین این فهرست استیسى آبرامز است که تحت عنوان تهیه‌کننده و بنیانگذار فیر فایت معرفی شده. یک نویسنده موفق و البته فعال سیاسی اهل جورجیا که امسال با فیلم مستند “مبارزه برای دموکراسی” که در راستای فعالیت‌های سیاسی‌اش نیز بود، در مراسم اسکار حضوری پررنگ داشت. این زن چهل‌وهشت ساله امسال در صدر فهرست قدرتمندترین زنان هالیوود ایستاده است.

در رده دوم جدول هالیوود ریپورتر ویکتوریا آلونسو مدیر بخش تولید استودیو مارول است که امسال با “بیوه سیاه” موفقیت‌های قابل ذکری به دست آورد. سارا اوبرى مدیر محتواى اورجینال اچ‌بى‌او مکس که در سال ۲۰۲۲ نیز با بازسازی “فرندز- دوستان” قطعا جزو بالانشین‌ها خواهد بود؛ بلا باجاریا مدیر گلوبال تى‌وى نتفلیکس و کریستین بلسون رئیس بخش انیمیشن سونى پیکچرز دیگر مدیران زن بالانشین در فهرست هالیوود ریپورتر هستند. در کنار این افراد البته نام شماری از ایجنت‌ها و کارگزاران نیز که در سال کرونایی گذشته موفقیت‌های قابل ذکری به دست آوردند و به عنوان مثال یکی‌شان موفق به امضای بیش از ۳۰۰ قرارداد شد، نیز به چشم می‌خورد.

فرانسیس برویک و سوزان رونر مدیران ان‌بى‌سى یونیورسال، کارولین بلاک‌وود از مدیران وارنر برادرز، نیکول براون رئیس تراى‌استار پیکچرز (اولین زن سیاه‌پوستی که مدیریت یکی از استودیوهای فیلمسازی مهم را در اختیار دارد)، نیکول کلمنس مدیر استودیو تلویزیون پارامونت، مارگى کوهن رئیس بخش انیمیشن دریم ورکس و میشل اوباما از مدیران کمپانى هایر گراند دیگر چهره‌های قدرتمند فهرست هالیوود ریپورتر هستند. باید جوانا گینس بنیانگذار مگنولیا، میشا گرین تهیه‌کننده و نویسنده، کتلین کندى رئیس لوکاس فیلم، آلین کشیشیان مدیر لایت‌هاوس، جنیفر لى مدیر خلاقه استودیو انیمیشن دیزنى، کورتنى مونرو رئیس شبکه‌هاى تلویزیونى جهانى نشنال‌جئوگرافیک و جنیفر سالک مدیر استودیو آمازون را نیز به اسامی فوق افزود.