زندانیان فشافویه از سرما می‌لرزند/ مسئولان زندان می‌گویند پول سوخت نداریم

 

نگام ، حقوق بشر  _ درویشان گنابادی محبوس در زندان فشافویه از قطعی یک‌هفته‌ای وسایل گرمایشی در تمامی بندهای این زندان خبر داده‌اند

 

 

به گزارش سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران ، به گفته‌ی این درویشان، مسئولان زندان با اظهار این که توانایی پرداخت هزینه‌ی سوخت زندان را ندارند از روشن کردن وسایل گرمایشی زندان در یک هفته‌ی گذشته خودداری کرده‌اند.

به گزارش علی سعیدی روزنامه نگار و فعال دراویش گنابادی این در حالی است که به گزارش سازمان هواشناسی ایران دمای هوای منطقه‌ی فشافویه (حسن‌آباد) در هفته‌‌ی گذشته در ساعات روز نهایتاً ۱۴ درجه بالای صفر و در ساعات بامدادی تا ۲ درجه زیر صفر کاهش داشته است.

درویشان_زندانی همچنین گفته‌اند پنجره‌ها شکسته است و هوای سرد داخل بند کوران می‌کند و در نتیجه‌ی این کاهش دما و نبود آب گرم، زندانیان بسیاری دچار بیماری‌ شده‌اند.

از سوی دیگر گزارش شده است که کادر بهداری زندان فشافویه به دلیل عدم تصفیه‌ی حقوق معوقه‌ی خود دست به اعتصاب زده و از ویزیت زندانیان بیمار خودداری می‌کنند.

علی سعیدی فعال دراویش گنابادی می افزاید در ماه گذشته یک زندانی ۲۷ساله به نام اسکندر بدرلو که به جرم سرقت، دوران ۹ماهه‌ی حبس خود را در فشافویه می‌گذراند به دلیل اهمال در اعزام به بهداری، به دنبال یک هفته تحمل درد ناشی از عفونت ریه جان باخته بود.