زندانی محکوم به اعدام با اتهام «سب النبی» احراز هویت شد؛ جوان ۳۴ ساله اراکی/ اخراج دانشجوی بهائی از دانشگاه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ هویت دومین زندانی محبوس در زندان اراک که با اتهام «سب النبی» به اعدام محکوم شده است احراز شد.

سید صدرالله فاضلی زارع احراز هویت شده جدیدی است که همراه یوسف مهراد در یک پرونده مشترک توسط شعبه اول دادگاه کیفری یک استان مرکزی به اعدام محکوم شده است.

این دو زندانی خردادماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا به زندان اراک منتقل شدند. جلسه دادگاه یوسف مهراد، یکی از این زندانیان از بابت بخش دوم این پرونده در تاریخ ۳ خردادماه ۱۴۰۰ در دادگاه انقلاب اراک برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، سید صدرالله (امیر) فاضلی زارع، ۳۴ ساله و یوسف مهراد در یک پرونده مشترک از بابت اتهام سب النبی و توهین به مقدسات توسط شعبه اول دادگاه کیفری یک استان مرکزی به اعدام محکوم شدند.

همچنین سینا شکیب دانشجوی ترم ۴ رشته آمار و کاربردها در دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار دانشگاه اصفهان، به دلیل اعتقاد به آئین بهائی از این دانشگاه اخراج و از ادامه تحصیل محروم شد. با وجود محرومیت شهروندان بهایی از تحصیل در دانشگاه‌ها، برخی از این شهروندان گاها موفق به ورود به دانشگاه شده و پس از مدتی به بهانه‌های مختلف توسط مسئولان از ادامه تحصیل محروم و از دانشگاه اخراج می شوند.