زندان اوین امن‌ترین محل اختلاس‌گران

✍️ نصرت‌الله محمودزاده

ملت شهیدپرور، شما همان‌طور که آنهمه اختلاس بابک زنجانی را فراموش کردید، مجبورید روزی پرونده طبری را نیز فراموش کنید. پس بهتر است بروید پی بدبختی خودتان.
این رسم زمانه است و ربطی به شما ندارد.


این همه به بابک زنجانی فحش و بد و بیراه گفتید، اما اکنون او در کورس ترقی قرار دارد. چگونه؟


وقتی دستگیر شد، قیمت ملک و دلار چقدر بود؟ او اکنون در زندان آب خنک می‌خورد و حتی وزیر نفت را تهدید به جابجایی خودش با او کرد. با دلار به نرخ ۲۰ هزار تومان، ارزش تمام دلارها و املاک او اکنون سر به فلک کشیده و نتنها کلیه بدهی خود را پرداخت خواهد کرد، بلکه با ثروتی رویایی و پشتوانه جدید وارد کسب و کار جدید خواهد شد. کشور در این شرایط جان می‌دهد برای کسب و کار دور زدن تحریم که زنجانی استاد این کار است.


می‌دانید هم اکنون چند بدهکار بالای هزار میلیاری به بانک‌ها در زندان بسر می‌برند؟ آنها قبل از زندان وام را به دلار و ملک تبدیل کردند که حال چند برابر شد.

بله، زندان یکی از مراکز پردرآمد شده. هم از جان بدهکار محافظت می‌شود و هم کسی دست به اموالش نمی‌زند تا پس از چند سال برگردند و با فروش بخش ناچیزی از املاک و دلار، اصل و نزول آن وامی را که دیگر ارزشی ندارد را پس بدهند. بعضی‌ها هم سادگی می‌کنند و رومانی را به زندان ترجیح داده و باید خودکشی کنند تا پای به دنیای جدید بگذارند.