زندگینامه”سینا تمدن”مدیر ارشد شرکت “اپل” (Apple)

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، قائم مقام مدیر عامل بخش برنامه‌های کاربردی شرکت اپل بود. استیو جابز او را در سال ۱۹۹۷ به شرکت اپل آورد. او متولد سال ۱۳۳۵ در تبریز و تحصیل کرده در دانشگاه پردیو آمریکا می‌باشد. او در سال ۱۹۹۷ به شرکت اپل پیوست و از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ او معاون مدیرعامل در شرکت دیگر استیوجابز یعنی نکست (به انگلیسی: NeXT)‏ بود.

مجله ”فورچون” با انتشار تصاویری از ۱۱ مدیر پایین تر از استیو جابز نوعی بازی گمانه زنی را برای انتخاب بهترین جانشین رئیس اپل آغاز کرده است. در میان این مدیران ارشد اپل یک ایرانی به نام “سینا تمدن” نیز حضور دارد.

سینا تمدن مدیر ارشد بخش کاربردهای شرکت اپل ، ۵۰ ساله و یکی از کهنه کاران شرکت NeXT است که در سال ۱۹۹۷ همزمان با بازگشت استیو جابز به اپل آمد. اگرچه او دارای سمت های مهمی مانند: نایب رئیس اپل- مدیر روابط عمومی گروه Newton و گزارش دهنده ی مستقیم به استیو جابز می باشد ولی از دیگر مدیران ارشد اپل کمتر شناخته شده و تنها کسی است که در سایت رسمی شرکت اپل اطلاعاتی درمورد او گزارش نشده است

.پروفایل سینا تمدن در سایت اپلآنچنان که در مطبوعات نیز اشاره شده، پاسخ این سوال که ”سینا تمدن کجا به مدرسه رفت؟” نامشخص است البته در wikianswers دانشگاه Purdue در ایالت Indiana آمریکا بعنوان دانشگاه محل تحصیل او ذکر شده است، همچنین او مدرک PHD خود را در زمینه ی علوم کامپیوتر از دانشگاه Orsay در فرانسه دریافت کرده است.

همواره درباره مدیران ارشد اپل اطلاعات کمی وجود داشته،همچنین سینا‌ تمدن به نظر تمایلی به بازگو کردن زندگی شخصی خود ندارد بنابراین اطلاعاتی که ما از او داریم در حد همین چند خط است و بس جالب اینجاست که حتی تصاویر زیاد و متنوعی هم از او در دسترس نیست به عبارتی شاید در دنیای مجازی عمومی غیر از عکس معروف او با لباس قهوه ای عکس دیگری وجود ندارد .