«زنگ تفریح» آغاز گر جشنواره صدای زنان کرواسی شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفیلم کوتاه «زنگ تفریح» به کارگردانی نوید نیکخواه آزاد به بخش رقابتی پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی صدای زنان «Vox Feminae» در کرواسی راه یافت.

به گزارش هنرآنلاین، پانزدهمین دوره جشنواره صدای زنان کرواسی «Vox Feminae»، جمعه، هفدهم اردیبهشت (۷ مه) آغاز به کار کرد و تا بیست و هفتم خرداد (۱۷ ژوئن) ادامه خواهد یافت. فیلم کوتاه «زنگ تفریح» ساخته‌ نوید نیکخواه آزاد، سی‌ام اردیبهشت ماه، آغازگر نمایش آثار برگزیده‌ مسابقه بین‌الملل جشنواره است که در سینما « Kino Tuškanac» به نمایش درمی‌آید.

جشنواره‌ بین‌المللی صدای زنان «Vox Feminae» در سال ۱۳۸۶ در زاگرب، پایتخت کرواسی، با رویکرد ارتقا و بها بخشیدن به دست‌آوردهای هنری زنان با برگزاری مسابقه بین‌الملل آثار فیلم، نمایشگاه، کارگاه و محتوای آموزشی آغاز به کار کرد.

«زنگ تفریح» قصه‌ یک دختر دبیرستانی یاغی است که می‌خواهد در طول زنگ تفریح و با کمکِ سه دوست خود مخفیانه از مدرسه خارج شود و برای تماشای مسابقه فوتبال تیم مورد علاقه‌اش به ورزشگاه آزادی برود.

پخش جهانی «زنگ تفریح» برعهده شرکت اسپانیایی «FeelSales» است. موژان کردی، ریحانه نبی‌یان، نیلوفر شکوهی‌نیا و غزل خلیلی بازیگران این فیلم کوتاه هستند. این فیلم کوتاه به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی نوید نیکخواه آزاد تولید شده و محصول «شمید فیلم» است.