زنگ خطری دیگر برای ایران؛ وزرای خارجه قطر و اسرائیل محرمانه گفت‌وگو کردند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ منابع خبری عبری از گفت‌وگوی محرمانه وزیر خارجه قطر با همتای اسرائیلی خود پرده برداشتند.


به گزارش ایسنا، شبکه “کان” اسرائیل به نقل از یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد که محمد بن عبد الرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر و گابی اشکنازی، همتای اسرائیلی‌اش در سایه تنش میان تل‌اویو و نوار غزه چندین بار با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند.


طبق گفته این منبع، آخرین دیدار میان آنها یک ماه پیش انجام شد و پس از آن دوحه برای جلوگیری از تنش میان اسرائیل و نوار غزه، با تحویل ماهانه ۳۰ میلیون دلار به غزه موافقت کرد.


این منبع گفت که این گفت‌وگوها بخشی از رویکردی است که اسرائیل برای تقویت روابط خود با قطر در پیش گرفته و این درحالی است که امارت گام‌های علنی در این راستا بر نداشته است.
شبکه کان در ادامه گزارش داد، قطر در گذشته نیز میزبان مقامات اسرائیلی در نشست‌هایی بوده است که در این کشور برگزار شده است، از جمله آنها یوسی کوهن، رئیس موساد و مقامات دیگر دستگاه‌های امنیتی هستند.


طبق این گزارش، گفت‌وگوی وزیر خارجه قطر و همتای اسرائیلی‌اش در سایه انتخابات آمریکا انجام شده است و ممکن است که این ارتباط‌ها در قصد و نیت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران و گفت‌وگو با مقامات ایران مؤثر باشد.