زن و شوهر فوتبالیست ایرانی در باشگاه شارلوا بلژیک

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ یاسمن فرمانی، فوتبالیست ایرانی و بازیکن سابق تیم زنان ملوان بندرانزلی به تازگی با تیم زنان شارلوا بلژیک‌ قرارداد بسته است. علی قلی‌زاده، همسر یاسمن فرمانی و ملی‌پوش فوتبال ایران نیز در تیم مردان باشگاه شارلوا بازی می‌کند. این دو فوتبالیست حرفه‌ای، به عنوان نخستین زوج فوتبالی ایران به شمار می‌روند که در یک باشگاه خارجی در نقش لژیونر پا به توپ شده‌‌اند.

یاسمن فرمانی در نخستین بازی‌اش در لیگ زنان بلژیک، از شکست تیم شارلوا جلوگیری کرد. یاسمن فرمانی در دومین دیدار فصل جدید لیگ فوتبال زنان بلژیک، اولین بازی خود را برای تیم شارلوا انجام داد. این فوتبالیست در این بازی موفق شد نخستین پاس گل خود را نیز به ثبت برساند. در حالی‌که تیم زنان شارلوا با یک گل از وایت استار عقب بود، یاسمن فرمانی در نیمه دوم به زمین آمد و زمینه‌ساز گل تساوی تیمش شد.

همسر وی علی قلی‌زاده نیز که در دوران سرمربی‌گری کارلوس کی‌روش در ترکیب تیم ملی فوتبال حضور داشت، پس از سپری کردن مصدومیت‌های سنگین در سال گذشته، به دنبال بازگشت به ترکیب اصلی تیم شارلوا و همچنین به تیم ملی فوتبال ایران در فصل جدید است.