زوج ولبک-موپای علیه مهاجمان قدیمی برایتون/آماده باش پاتر به جهانبخش برای بازی با لیورپول

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در بازی برابر استون ویلا بالاخره برایتون که علیرضا جهانبخش را در اختیار دارد با همکاری نیل موپای و دنی ولبک توانست تا در ویاپارک به پیروزی دو بر یک برسد.

علیرضا جهانبخش وینگر ایرانی تیم برایتون در برد تیمش برابر استون ویلا به میدان نرفت اما گراهام پاتر سرمربی تیم در آستانه بازی حساس با لیورپول او و چند مهره دیگر را در تمرینات تحت فشار قرارداده تا برای این مسابقه آماده شوند.


ولبک که در اوایل هفته سی سالگی خود را جشن گرفت پس از یک انتقال آزاد در تابستان با یک قرارداد یکساله، اولین گل خود را برای برایتون به ثمر رساند. مهاجم سابق آرسنال و منچستریونایتد نقطه کانونی تیم در خط حمله شده که در بهترین روزهای گلن موری تیم فاقد چنین موضوعی بود. 


نیل موپای درست پشت سر ولبک بازی می کرد و این فرانسوی توانست برای حریف با بازی خوبش مشکل ساز شود. 


خط حمله جدید و سرحال گراهام پاتر امیدوار است که بتواند در بازی امروز برابر لیورپول نیز نمایش خوب وهمراه گلزنی داشته باشد. در مسابقه ای که لیورپول در خط دفاعی با مصدومیت های بزرگی روبرو است و آرنولد ، گومز و ویرژیل فن دایک را در اختیار ندارد. با این وجود تیم یوگن کلوپ در آخرین مسابقه ۳ بر صفر لستر را شکست داد و خط دفاعی این تیم کلین شیت کرد. اما آیا نبود بازیکنی مثل فن دایک که فصل گذشته در بازی برابر برایتون با گلش کمک کرد لیورپول به پیروزی دو بر یک برسد در این بازی تاثیرگذار است؟ پاتر در این رابطه گفت:” جیمی واردی در بازی لیورپول برابر لستر بود اما نتوانست کار زیادی انجام بدهد.”


او افزود:” این یک مساله تیمی در بازی برابر لیورپول است. به یک عنوان یک تیم آن ها عالی دفاع می کنند. لیورپول برابر لستر فوق العاده بود و آن ها فن دایک را نداشتند. با اینحال من نمی توانم بگویم که او یکی از بهترین مدافعان میانی جهان است. هرتیمی از نبود چنین بازیکنی لطمه می خورد اما تیم یورگن کلوپ به گونه ای بازی می کند که چندان نبود او به چشم نمی آید.”