زیباکلام: جریان مخالف دولت در مجلس آنقدر پر زور است که لاریجانی را هم با خود می‌برد

نگام ، سیاسی _ صادق زیباکلام معتقد است : دوره جریان اعتدال و میانه‌روی تمام شد ، روحانی استعفا دهد یا ندهد دیگر فرقی نمی‌کند ، جریان مخالف دولت در مجلس آنقدر پر زور است که لاریجانی را هم با خود می‌برد ، گردباد سهمگین منتفی شدن برجام اصلاح طلبان را هم به حاشیه عرصه سیاسی کشور خواهد برد.

به گزارش نامه نیوز یک سال پیش که روحانی با ۲۴ میلیون رأی پیروز انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم شد، اعتدال در اوج بود اما  حالا حالا از دو سو یعنی یگ بخش از اصلاح طلبان و یک بخش از اصولگرایان این مساله مطرح می شود که گفتتمان اعتدال دچار افول شده است . روحانی دائم از سوی دلواپسان توصیه به استعفا می شود و برخی اصلاح طلبان نیز تعمدا و مکرر می گویند دوره روحانی دیگر تمام شده است . در مجلس نیز نوع برگزیده ششدن علی لاریجانی به ریاست مجلس موجب شد که ادعای این دو طیف مبنی بر تضعیف جایگاه اعتدال گرایان پررنگ تر شود. اما آیا واقعا وضعیت به این صورت است ؟

صادق زیباکلام درباره ضعیف شدن جریان اعتدال در عرصه سیاسی کشور با دوری اصلاح طلبان از روحانی و ریزش معنادار پشتوانه آرای لاریجانی در مجلس برای ریاست به نامه نیوز گفت: دوره جریان اعتدال و میانه روی تمام شد و درصورت منتفی شدن برجام به دهه هشتاد بر می گردیم، به این معنا که حسب آنچه می خواهیم جلو می رویم و دیگر برای ما اهمیتی نخواهد داشت که آژانس و اتحادیه اروپا چه می کنند.

وی درباره توصیه برخی سیاسیون به دولت روحانی برای استعفا افزود: آقای روحانی از ریاست جمهوری استعفا بدهد یا استعفا ندهد، به اصلاح طلبان نزدیک شود یا نشود، همچنان بر خط اعتدال باقی بماند یا نماند، فرقی نمی کند چون دیگر حرفی برای گفتن ندارد. حتی اگر آقای روحانی از ریاست جمهوری استعفا ندهد و اصرار داشته باشد تا ۱۴۰۰ بماند، عملا زمام امور کشور در دست او نخواهد بود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره سرنوشت جریان اعتدالی داخل مجلس با محوریت علی لاریجانی یادآور شد: سیل جریان مخالف دولت آنقدر پرزور و پرشتاب خواهد بود که آقای لاریجانی و اصولگرایان معتدل و میانه رو را با خود می برد یا آنها را وادار به سکوت می کند.

زیباکلام تأکید کرد: دولت آقای روحانی، علی لاریجانی، اصولگرایان معتدل و میانه رو و اصلاح طلبان دیگر هیچ کدام در برابر گردباد سهمگین ناشی از منتفی شدن برجام توان ایستادن نخواهند داشت و به حاشیه عرصه سیاسی کشور رانده می شوند.