زیباکلام: سعید قاسمی لیاقت پاسخ من را ندارد/ اگر روزی مرام و شهامت داشت جوابش را می‌دهم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، صادق زیباکلام گفت: سردار سعید قاسمی سال‌هاست که از پشت سرِ نیزه‌ای که در دست دارند، هرتوهینی که دلشان بخواهند به دیگران می‌کنند. اگر روزی آن‌قدر مرام و شهامت پیدا کردند که از پشت سر نیزه‌شان بیرون بیایند، لیاقت پاسخ‌دهی پیدا خواهند کرد.

به گزارش نامه‌نیوز، سعید قاسمی که به سخنان خارج عرف و سیاسی شهرت دارد و خود را یک نیروی اصیل می‌داند و معمولا انواع اتهام‌ها را متوجه شخصیت‌های سیاسی کشور می‌کند، اخیرا در مصاحبه‌ای با برنامه اینترنتی «رو در رو» حرف‌هایی را مطرح کرده است که با هیچ‌یک از اصول اخلاقی و سیاسی سازگار نیست. او در بخشی از این گفت‌وگو اظهار کرده است: «در بوسنی تحت پوشش هلال‌ احمر رفته بودیم و به نیروهای مجاهدین آموزش نظامی می‌دادیم که کریستین[امانپور] خبرنگار سی‌ان‌ان ما را لو داد». این سخن که سند آن معلوم نیست با تکذیب هلال احمر مواجه شد و این نهاد این گونه موضع گرفت: «هلال احمر هیچگاه اجازه استفاده از نشان‌واره و لباس خود را به نیروهای نظامی نمی‌دهد».

قاسمی همچنین گفته است: «با القاعده‌ای‌ها باهم بودیم. از ما استیل گرفتند. با مجاهدین سراسر دنیا یگان‌های جهادی تشکیل دادیم».

اما سخنان این نظامی بازنشسته درباره تعدادی از شخصیت‌های مطرح کشور بیش از بخش‌های دیگر سخنانش عجیب و توهین‌آمیز به نظر می‌رسد به‌نحوی که او درباره صادق زیباکلام گفت: «بدبخت دانشگاهی که آن آقای گیج، کلافه و بی‌سواد را به‌عنوان استاد دانشگاه برای بچه من می‌گذارند».

درباره ابراهیم حاتمی‌کیا نیز اظهار کرد: «ای‌کاش در مقطع خاتمی پشت ما را گرم نگه می‌داشت و به سمت آنها نمی‌رفت».

قاسمی آیت‌الله منتظری را نیز این‌گونه معرفی کرد: «حاصل عمر امام بود اما امام حاصل عمر خود را آسفالت کرد چون از انقلاب دور شد».

همچنین درخصوص محسن رضایی گفت: «ای کاش به حرمت همه دست‌هایی که امام روی سر او کشید، حق واقعی سربازی روح‌الله را اداء می‌کرد. او سرباز خوبی برای امام نبود».

افزون بر این حسن خمینی در نگاه سعید قاسمی «نوه گیج و کلافه امام» است.

 او درباره محمدباقر قالیباف نیز گفت: «آینده حسن روحانی است منتهی با لباس خودی. از زمان جنگ تا کنون به او بدبینم هرچند توانمندی‌هایی دارد».

وقتی مجری برنامه نظر قاسمی را درباره راآکتور اراک جویا شد، او اینگونه اظهار کرد: «اگر به دست ما بیفتند در همان‌جا روحانی، ظریف و صالحی را محکامه و لباس راه‌راه بر تن آنها می‌کنیم و تیشه به دستشان می‌دهیم».

صادق زیباکلام در واکنش به اظهارات اخیر سعید قاسمی به نامه‌نیوز گفت: «سردار سعید قاسمی سال‌هاست که از پشت سرِ نیزه‌ای که در دست دارند، هرتوهینی که دلشان بخواهند به دیگران می‌کنند. اگر روزی آن‌قدر مرام و شهامت پیدا کردند که از پشت سر نیزه‌شان بیرون بیایند، لیاقت پاسخ‌دهی پیدا خواهند کرد».