زیبا کلام: پول سر پل ذهاب را خوردم ! / لازم است مدعی العموم ورود کند؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ صدیقی می گوید که زیباکلام هرگز وعده های خود را در رابطه با سر پل ذهاب اجرا نکرد. زیباکلام در واکنش به حرف او گفت: راست می گوید، پول را خوردم و یک آب هم روش.

 بالغ بر ۳.۵ سال است که زلزله کرمانشاه می گذرد. بسیاری از شخصیت های معروف ( از سلبریتی تا اساتید دانشگاه) سعی کردند که با جمع آوری پول به زلزله زده ها کمک کنند. برخی از آنها قول هایی دادند. مانند ساختن تئاتر یا دهکده امید برای شهر. اما سر پل ذهاب الآن تئاتر یا دهکده امید ندارد. از آنجا که سرمایه های اجتماعی این مبالغ را از عامه کسب کرده اند، حساسیت هایی ایجاد شده است که این مبالغ را کجا صرف کرده اند؟

سیروس صدیقی، فعال اجتماعی ساکن در محل ، در گفتگو با رکنا این موضوع را تشرح داد.

صدیق گفت: تنها دو نفر از افرادی که وعده دادند، یعنی علی دایی و نرگس کلباسی، به وعده هایی که دادند عمل کردند. باقی افراد اما خیر. آنها قول هایی دادند که هرگز عملی نشد.
وعده ساخت یک فرهنگستان را داده بود. اما هرگز انجام نشدند.

وی افزود: یکی از سلبریتی ها ( نیکی کریمی) وعده ساخت یک فرهنگستان را داده بود. اما هرگز انجام نشدند. مشابه این فرد هم بودند کسانی که وعده ]ایی دادند و انجام نشد. این سبب دلخوری اهالی محلی شد. آقای دایی آمدند و وعده دادند که سه روستا را خواهند ساخت. ایشان تمام خانه های روستا را ساختند. خانم کلباسی هم به همچنین. ایشان بسیار کار کردند و در حال حاضر مورد احترام مردم این منطقه هستند. اینکه میگویم ایشان را بسیار دوست دارند، بازتاب اظهار نظر افراد ی است که با آنها صحبت کرده ام، افراد بومی محل منظورم است. خیلی از ایشان اعلام رضایت می کردند.

صدیقی اظهار کرد: جناب آقای زیباکلام، با کلی طمطراق آمدند و کلی وعده به مردم دادند. کنار تمام چیزها قرار بود یک دهکده امید برای سرپل ذهاب سازند که هیچ کدام شروع نشد. دهکده امید را هم می خواستند در کنار مرز عراق بسازند. ایشان قول هایی دادند که انجام ندادند.

زیبا کلام: یک آب هم روی آن پول ها خوردم !

در ادامه، از آن جهت که لازم بود به سخنان آقای زیبا کلام هم توجه شود، از آن جهت که اتهامی به ایشان وارد شده بود، با صادق زیبا کلام تماس گرفتیم و اظهارات آقای صدیقی را با ایشان درمیان گذاشتیم . پاسخ آقای زیباکلام از این قرار بود: بنده خدمات دهکده امید را ارائه ندادم، حق کاملا با ایشان است. آن پول را هم من خوردم و یک آب هم بالای آن» تمام.

بر این اساس، اگر اظهارات آقای صدیقی صحیح باشد و تنها دفاعیه آقای زیباکلام این باشد که گفت، آیا لازم به ورود مدعی العموم نیست؟