ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ «تام کروز» قرار است برای بازی در فیلمی تاریخ ساز به ایستگاه بین المللی فضا در ۴۵۰ کیلومتری زمین برود. این پروژه برای اولین بار در فضا فیلمبرداری خواهد شد.

«یونیورسال پیکچرز» در حال مذاکره برای انجام پروژه تاریخ ساز سینمایی است که برای اولین بار در فضا فیلمبرداری خواهد شد.

«تام کروز» قرار است برای بازی در فیلمی تاریخ ساز به ایستگاه بین المللی فضا در ۴۵۰ کیلومتری زمین برود.این فیلم را «دوگ لیمان» همکار سابق «تام کروز»، کارگردانی خواهد کرد. این پروژه بزرگ و جاه طلبانی سینمایی که خبرش از ماه می‌در رسانه‌های سراسر جهان پیچید، با همکاری شرکت فضایی «SpaceX» متعلق به «الون ماسک» و سازمان «ناسا» (NASA) و در ایستگاه بین المللی فضایی ساخته خواهد شد.

این نوع نوآوری ارزان تمام نخواهد شد. گفته می‌شود بودجه تولید این پروژه بلند پروازانه در خوش بینانه‌ترین حالت دست کم ۲۰۰ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.

بنابر خبر «insiders» تنها دستمزد «تام کروز» رقمی بین ۳۰ تا ۶۰ میلیون دلار خواهد بود. این رقم شامل حضور او در این فیلم به عنوان تهیه کننده و هنرپیشه خواهد بود.

نماینده کمپانی یونیورسال و تام کروز هنوز توضیحی در این مورد ارائه نکرده اند.

ارزش ذاتی پولساز اینچنین پروژه‌ای از جنبه جهانی کاملا هویدا است چراکه شبیه به همین رویداد، جذابیت سفر یک ماه پیش دو فضانورد توسط فضاپیمای «دراگون» (اژدها) ساخت شرکت «SpaceX» باعث شد مردم از سراسر جهان به تماشای آن بنشینند و حالا اینچنین رویدادی با حضور «تام کروز» هنرپیشه اَبَر ستاره هالیوودی در فضا می‌تواند بینندگانی به مراتب بسیار بیشتر را به خود جذب کند.

پروژه سینمایی فضایی «تام کروز» که با توئیت تایید «ناسا» و «الون ماسک» مدیرعامل شرکت خصوصی فضایی «تسلا» در اوایل ماه می‌به تیتر یک رسانه‌های جهان تبدیل شده بود و در ماه ژوئن انتخاب و اعلام رسمی «دوگ لیمن» به عنوان کارگردان، یک قدم آ «را به واقعیت نزدیک‌تر کرده بود، حالا با مشخص شدن کمپانی سازنده، باز یک قدم به فضا نزدیک‌تر می‌شود.

«تام کروز» به خاطر انجام کار‌های خارق‌العاده و بسیار جسورانه و پرخطر که تنها از عهده بدلکاران حرفه‌ای برمیاید نزد مخاطبان و علاقمندان به سینما شناخته شده است.

حالا در جدیدترین فیلم از سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» تام کروز واقعا قرار است در ایستگاه بین‌المللی فضایی و در مدار زمین جلوی دوربین برود.