ساخت ۱۶۰ هزار متر مربع اماکن مذهبی در عراق توسط جمهوری اسلامی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ جمهوری اسلامی با صرف هزینه های هزاران میلیاردی کماکان مشغول ساخت و بازسازی اماکن مذهبی در عراق است.

در حالیکه در ایران هزاران کارگر، معلم و پرستار برای گرفتن دستمزدهایشان باید اعتصاب و مبارزه بکنند. روزانه صدها نفر در اثر کرونا و نبود واکسن و امکانات بهداشتی می میرند و حکومت با بی تفاوتی تمام از کنار این فاجعه گذشته و خود عامل گسترش کرونا و کشتار مردم شده است.

فعالیتهای اقتصادی مذهبی جمهوری اسلامی در عراق یک بخش مهم سیاست خارجی برای جلب و جذب نیرو برای حکومت و استفاده از آنها برای تثبیت نفوذش در عراق است.

در تازه ترین خبر در این باره، محمدرضا بنی اسد راد رئیس ستاد بازسازی عتبات در کربلا به فارس گفته است:” احداث شبستان با مساحت ۴۵ هزار متر مربع و فضای غیرزیارتی با مساحت ۱۱۸ هزار مترمربع در کربلا آغاز شده است.

طرح توسعه حرم امام حسین، عباس؛ همچنین فضای بین‌الحرمین در سه صحن اصلی شامل صحن امام حسین، صحن زینب و صحن امام زمان طراحی شده است که طرح توسعه حرم سیدالشهدا به مساحت ۳۸ هکتار در چهار مرحله اجرا خواهد شد و فاز نخست این طرح در قالب صحن زینب به همت ستاد بازسازی عتبات در حال احداث است.