سازمان‌ جنگل‌های ایران: سوخت ما تامین نشود، گشت‌ جنگلبانی از کار می‌افتد‌

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، علی‌ عباس‌نژاد، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری ایران، می‌گوید پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین به دلیل عدم برنامه‌ریزی برای تامین سوخت جنگلبان‌ها احتمال از کار افتادن گشت‌ نیروهای این سازمان وجود دارد.

عباس‌نژاد روز دوشنبه یازدهم آذرماه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا در همین مورد اظهار کرد: «اگر برای سوخت خودروی نیروهای گشتی این سازمان چاره‌ای اندیشیده نشود، عملا از کار خواهند افتاد.»

او وضعیت حفاظت‌ از جنگل‌ها در این کشور را پیش از افزایش قیمت بنزین نیز «نامطلوب» خواند و اضافه کرد: «اکنون اگر مشکل تامین سوخت رفع نشود، وضعیت بدتر خواهد شد.»

به گفته این مقام سازمان جنگل‌ها، هزینه سوخت خودروی جنگلبان‌ها پیشتر از محل بودجه‌های استانی تامین می‌شده، اما اکنون این بخش از سازمان جنگل‌ها با مشکل بیشتری نسبت به قبل مواجه شده است.

هم‌زمان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز از تاثیر سهمیه‌بندی بنزین بر روی گشت کنترل‌ زیست‌محیطی و از نیاز به افزایش سه‌برابری اعتبار برای این گشت‌ها خبر داده است.

پیشتر عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، با ارسال نامه‌ای به سازمان برنامه‌ و بودجه خواستار تامین ۲۲ هزار لیتر بنزین برای یگان حفاظت محیط زیست شده بود.