ساقی خوبی برای میخانه نماز جمعه نبودید / یادداشت

✍️نصرت الله محمود زاده

حاکمانی که نمی‌دانند شبِ مردمانشان چگونه به صبح می‌رسد، دیگر چه فرقی می‌کند که به شراب نشسته باشند یا به محراب.

واقعا چرا دنیای بعضی از مبلغین دین این همه از درد و رنج جامعه فاصله دارد؟

دغدغه‌ی یک امام جمعه تار موی زنان است و امام جمعه دیگر تار زدن جوان. چگونه می‌توان به اینها فهماند این وضعیت حاصل عملکرد بد خودمان است. خودتان هم اعتراف کردید نماز جمعه خلوت شده. چرا؟ چرا این پایگاه خوب را از مردم گرفتید؟

آیت الله طالقانی، صدوقی، هاشمی، کجا و شما کجا.

دو سؤال:

۱- «اگر بی‌حجابی در نظام جرم مشهود است، پس دروغ، ربا، ریا، تزویر، اختلاس، حق‌الناس این همه مردم زیر خط فقر چه جرمی است؟»

۲-«آیا گناه یک ویُلن‌ زن نزد خداوند بیشتر است یا افرادی که با وجوهات امام رضا روی سفره‌های رنگین و خانه‌های مجلل زندگی می‌کنند؟»

بیایید جواب سؤالات فوق را از قران بیرون بیاورید و نتیجه آنرا مثل یک مرد در خطبه نماز جمعه بیان کنید. از حساب و کتاب آخرت بترسید و دست از ریا و عوام فریبی بردارید.

رضایت امام رضا در شادابی شیعیان است. اگر مشهد زائری گردشگر نداشته باشد، می‌شود قبرستان بقیع و شعب ابی‌طالب.

علمای دین، لااقل شما به این ائمه جمعه بفهمانید که دین بدون شادابی و نشاط یعنی چی.

اگر واقعا به فکر جوانان هستید، از ادامه اشرافی‌گری در بارگاه امام رضا و دیگر اماکن مذهبی دست بردارید و تولید را رونق دهید. به جای بزرگراه کربلا-نجف، بزرگراه آب به کشاورزی را بسازید. شما که خود را ذوب در ولایت می‌نمایانید، بگویید در «سال رونق تولید» چه کردید؟

اگر کاری از شما برای جوانان برنمی‌آید، لااقل آنها را از تار و سنتور زدن محروم نکنید و به دامن مکان‌های فاسد هل ندهید.

همانطور که رضا شاه نتوانست چادر را از روی سر مادران ما بردارد، شما هم نمی‌توانید به زور حجاب را تحمیل کنید. بیایید به حرمت جایگاه حجاب، انتخاب را به مردم واگذارید تا ببینید مردان ما با غیرتند و زنان‌مان با عفت.

لااقل در این ۴۰ سال فهمیدید هر جایی که مردم در صحنه نبودند، از شما کاری بر نیامد؛ مخصوصا بعضی از شماها که نه با امام در پیروزی انقلاب قدمی برداشتید و نه با رزمندگان در ۸ سال جنگ.