سالک، نماینده اصفهان درباره حادثه خیابان ولیعصر: سوء قصد به جان من صحت ندارد؛ قصد مهاجمان به خودرو، سرقت بود / در محل مصاحبه تلویزیونی، صدای دو شلیک را شنیدم و بلافاصله پایین آمدم / محافظ بنده احساس کرده بود که موتورسوارها می خواهند کیف مرا به سرقت ببرند / اسلحه می کشد و در لحظه ای که مسلح می شود، احتمالاً به خود شلیک کرده / او سارقان تا سر چهارراه تعقیب و یک تیر هوایی هم شلیک کرد / در آنجا بر روی زمین افتاد و تازه متوجه شد که مجروح شده

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی خبر منتشر شده مبنی بر سوءقصد به جان وی را تکذیب کرد و گفت: طبق اطلاعات به دست آمده موضوع سوء قصد نبوده و عده ای قصد سرقت داشته اند.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، حجت الاسلام احمد سالک در مورد حادثه شب گذشته و انتشار برخی اخبار مبنی بر سوءقصد به وی در جمع خبرنگاران گفت: این خبر جوسازی بوده است و مساله سوء قصد به بنده نبود. سینه ما آماج گلوله های منافقین است. اگر مردی باشد که بتواند این کار را انجام دهد، این کار را انجام دهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این شایعه که شب گذشته پخش شد، واقعیت ندارد. بنده برای مصاحبه تلویزیونی دعوت شده بودم و زمانی که در محل مصاحبه حضور یافتم، ناگهان صدای دو شلیک را شنیدم. مجری برنامه چند بار جا به جا شد و گفت که گویا اتفاقی افتاده است، در نتیجه ذهن بنده به این سمت رفت که ممکن است برای محافظم اتفاقی افتاده باشد و لذا بلافاصله پایین آمدم.

سالک ادامه داد: قضیه از این قرار بود که دو موتورسوار که بر روی هر موتور دو نفر نشسته بودند، طبق شواهد عینی به محافظ بنده که در ماشین نشسته بود، حمله کردند. کیف بنده نیز در داخل خودرو بود و محافظ بنده احساس کرده بود که آنان می خواهند کیف مرا به سرقت ببرند، به همین دلیل اسلحه می کشد و در لحظه ای که مسلح می شود، احتمالاً به خود شلیک کرده است.

وی اضافه کرد: محافظ بنده سپس از خودرو پایین می آید و آن سارقان را تحت تعقیب قرار می دهد و تا سر چهارراه نیز به دنبال آنها می رود، در آنجا یک تیر هوایی شلیک می کند و بر روی زمین می افتد که در این لحظه متوجه می شود، مجروح شده است.

نماینده مردم اصفهان گفت: بلافاصله حراست مجلس و نیروی انتظامی در محل حادثه حاضر می شوند و با شاهدان عینی نیز صحبت می کنند. در جمع بندی مشخص شد که موضوع سرقت بوده است البته همچنان این موضوع در حال بررسی است تا نتیجه نهایی اعلام شود.

سالک اظهار داشت: اکنون محافظ بنده در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری است و خوشبختانه صدمه جدی به وی وارد نشده است. احتمالاً آنها به دنبال سرقت کیف بنده بودند و قصد سوء قصد به بنده نبوده است چرا که اگر کسی بخواهد به بنده سوء قصدی داشته باشد باید خودم را مورد هدف قرار دهد.

وی گفت: یکی از همکاران نماینده مصاحبه ای مبنی بر اینکه به بنده سوء قصدی شده است، انجام داده است و در ادامه گفته راننده بنده مجروح شده است اما من به صراحت می گویم که بحث، سوء قصد به بنده نبوده است و این خبر را رد می کنم.

سالک در پاسخ به این سوال که آیا سارقان مسلح بوده اند یا خیر اظهار داشت: در این زمینه اطلاعی ندارم البته نیروی انتظامی در حال انجام تحقیقات و بررسی ها است تا نتیجه نهایی مشخص شود.