سال ۲۰۲۰، سال خوب فروش کتاب در آمریکا / “چگونه مخالف نژادپرستی باشی” در جمع کتاب‌های پرفروش

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، با وجود همه اتفاقات منفی و بد متاثر از کرونا در ۲۰۲۰ اما سالی خوب برای ناشران و فروش کتاب در امریکا بود.

به گزارش عصرایران به نقل از روزنامه اماراتی البیان، در سال ۲۰۲۰، با بروز کرونا و اعمال قرنطینه و باقی ماندن مردم در خانه ها، فعالیت های متعددی تقویت شدند که از جمله می توان به تولیدات موسیقی و فیلم و سینما اشاره کرد. یکی از این بخش ها، انتشار و فروش کتاب است.


بسیاری از مردم در امریکا مجبور شدند در خانه بمانند و این موضوع باعث شد خیلی ها بیش از پیش، به سمت مطالعه بروند و شمار بیشتری از مطالعه استقبال کنند. فروش کتاب های چاپی در امریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی، به میزان ۸ درصد نسبت به سال قبل از آن، افزایش داشته است. این امار از سوی موسسه “ان پی دی بوک سکان” امریکا اعلام شده است. علاوه بر آن، فروش کتاب های الکترونیکی و صوتی هم شاهد رشد بوده است.


“مادلین ماکینتوش” رئیس انتشارات “پنگوئن رندوم هاوس” آمریکا به نیویورک تایمز گفته سال ۲۰۲۰ بهترین سال بعد از مدت های طولانی در زمینه فروش کتاب بود. این در حالی است که در ماه مارس یعنی در سومین ماه سال ۲۰۲۰، با اعمال قرنطینه شدید، فروش کتاب هم کم شد اما این روند طولانی نماند و سیر صعودی به خود گرفت. همچنین با وجود برخی سختی های اقتصادی در فروش از جمله برای کتابفروشی ها و انتشارات کتاب های آموزشی اما از سه ماهه دوم ۲۰۲۰ روند تغییر کرد.


دینیس آبود رئیس یک شرکت توزیع کتاب در امریکا نیز گفت که فروش کتاب از طریق اینترنت در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل از آن، ۴ برابر شده است. به گفته اتحادیه ناشران آمریکا، همچنین با وجود کاهش کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی، فروش کتاب های صوتی و الکترونیکی در این کشور به میزان ۱۷ درصد در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل از آن، افزایش نشان می دهد.


همچنین کتاب های پرفروش با حوادث روز مرتبط بوده اند. به عنوان مثال کتاب “چگونه مخالف نژادپرستی باشی” به دنبال قتل جرج فلوید و اعتراضات نژادپرستانه در امریکا، در جمع کتاب های پرفروش قرار گرفت. همچنین کتاب “بسیار زیاد و اصلا کافی نیست” نوشته مری ترامپ دختر برادر دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا هم در میان پرفروش ترین کتاب ها در امریکاست.

این کتاب شامل انتقادات شدیدی از شخصیت و کارهای دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکاست.

کتاب، فروش ۱.۳۵ میلیون نسخه را در نخستین هفته از عرضه، ثبت کرد. کتاب “سرزمین موعود” شامل خاطرات باراک اوباما هم فروش ۳.۳ میلیون نسخ در امریکای شمالی را در مدت حدود یک ماه ثبت کرده است.