سایت‌های وزارت ارتباطات ایران در اعتراض به «دروغ سیستماتیک جمهوری اسلامی» هک شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، براساس بررسی‌های ایران اینترنشنال، هکرهای ایرانی، وبسایت‌های وزارت ارتباطات را  در اعتراض به «دروغ سیستماتیک، فاسد گسترده و جنایت علیه شهروندان ایرانی و مردم دیگر کشورهای جهان»هک کردند.

هر چند هکرها در پیام خود اشاره‌ای به تکذیب شلیک موشک به پرواز ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین اینترنشنال نکرده‌اند، اما با توجه به زمان این هک و پیام منتشر شده از سوی هکرها، به نظر می‌رسد که هدف این هکرها اعتراض به پنهان‌کاری حکومت ایران در شلیک موشک به پرواز تهران-‌کی‌یف بوده است.

در پایان متنی که بر روی وب‌سایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر شده است، هکرها اعلام کرده‌اند که مقام‌های حکومت ایران «سرنوشتی جز مشابه قاسم سلیمانی» نخواهند داشت.

پایگاه «‌پیوست» که در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کند با تایید خبر هک وبسایت‌های وزارت ارتباطات اعلام کرد مسئولان این وزارت‌خانه، برای جلوگیری از  هرگونه ضرر سرور‌های خود را خاموش کردند.

سایت‌های وزارت ارتباطات در حال حاضر به وضعیت عادی برگشته اما در گزارش پایگاه پیوست آمده که این هک به دنبال یک حفره امنیتی در پورتال اصلی وزارت ارتباطات اتفاق افتاده است.