سایت رسمی پاپ برنامه سفر او به عراق را منتشر کرد: دیدار با آیت الله سیستانی روز ۱۶ اسفند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، وب سایت رسمی پاپ واتیکان امروز(دوشنبه) برنامه سفر وی به عراق را که قرار است بین پنجم تا هشتم ماه مارس آینده(۱۵ تا ۱۸ اسفند) انجام شود، منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری عراق(نینا)، براساس این برنامه، پاپ فرانسیس روز پنجم مارس(شانزدهم اسفند) از فرودگاه بین المللی رم به مقصد عراق حرکت می کند و وارد فرودگاه بین المللی بغداد می شود و مورد استقبال شخصیت های عراقی قرار می گیرد.

در این وب سایت رسمی با اشاره به اینکه پاپ فرانسیس پس از ورود به فرودگاه بغداد، در سالن تشریفات این فرودگاه با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دیدار می کند سپس در یک استقبال رسمی با حضور برهم صالح رئیس جمهور عراق و مقامات بلندپایه این کشور وارد کاخ ریاست جمهوری می شود، آمده است: پاپ سپس با اسقف ها، کشیش ها و علمای کلیسای جامع کاتولیک سریانی (بانو رستگاری) در بغداد دیدار خواهد کرد.

در این برنامه، پاپ فرانسیس روز دوم یعنی (ششم مارس/ ۱۶ اسفند) برای دیدار با حضرت آیت الله العظمی سیستانی، بغداد را به مقصد نجف اشرف ترک می کند سپس برای شرکت در کنفرانس بین الادیان در شهر اور(زادگاه حضرت ابراهیم(ع)) به ناصریه مرکز استان ذی قار می رود.

در این سایت رسمی همچنین آمده است: پاپ پس از سفر به ذی قار، ظهر همان روز به بغداد باز می گردد تا روز بعدی یعنی هفتم مارس ۲۰۲۱ به اربیل برود و در آنجا با مقامات این اقلیم و شماری از شخصیت های دینی در فرودگاه اربیل دیدار می کند و سپس با بالگرد به موصل و قرقوش می رود و بعد از ظهر همان روز به اربیل باز می گردد تا مراسم نیایش را در ورزشگاه «فرانسو حریری» در اربیل برگزار  کند سپس به بغداد باز می گردد و روز هشتم مارس(هجدهم اسفند) نیز به رم باز می گردد.

✍️ دیدگاه شما 🙏