سخنان تکان دهنده توکلی و میرسلیم

✍️حمید رضا فتحی سقزچی

۱ _ احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. در رژیم گذشته به عنوان زندانی سیاسی به اعدام محکوم شده بود. محکومیت او با یک درجه تخفیف به حبس ابد کاهش یافت. در چهار دهه گذشته در عالی ترین مناصب سیاسی حضور داشته است. سخنان اخیر وی تکان دهنده است. وی می گوید:

“به رهبری گفتم که شفافیت را از دفتر خودتان آغاز کنید تا بنیاد مستضعفان و سایر نهادها هم پیروی کنند، پذیرفتند و از ما طرح خواستند. ما هم طرحی ارایه دادیم ولی دفتر ایشان طرح ما برای ایجاد شفافیت در این نهاد را قبول نکرد. نهادهایی مثل بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام و… که به ولی‌فقیه مربوط است، انتظارات مردم و البته حساسیت‌های آنان به‌مراتب بیشتر است. اگر اشکال در این نهادها باشد، باید مسوولان آن بسیار محکم، کتک بخورند.”


‌توکلی همچنین گفت: “ما به مردم دروغ گفتیم؛ حالا به ما می‌گویند «دروغگو» ؛ اسلام را هم بدنام کردیم. علی(ع) از یک دینار حق مردم نمی گذشت ولی در جمهوری اسلامی این چنین نیست و ما سال هاست که شیپور را از سر گشاد آن می نوازیم. “/ اعتماد

۲ _ سخنان سایر مسئولان کنونی و پیشین هم شوک آور است. مصطفی میرسلیم می گوید مدارک خود درباره «رشوه ۶۵ میلیارد تومانی» شهرداری تهران برای جلوگیری از تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران را به قوه قضاییه داده است.” محمد هاشمی عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام هم خطاب به مسئولان گفت: “فرش های کاخ مرمر کجاست؟”. این در حالی است که هنوز پاسخی از سوی مسئولان به این پرسش ها داده نشده است. فضل الله صلواتی نماینده پیشین مجلس هم در مقاله ای نوشت: “در سال اول مجلس شورای اسلامی، بنده و چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سوی کمیسیون اصل نود مأموریت یافتیم تا گزارشی از اقدامات بنیاد مستضعفان به مجلس بدهیم؛ اموال غیرمنقول سران و متموّلین رژیم گذشته، از اتومبیل، فرش و عتیقه جات «لاتعد ولاتحصی»؛(غیر قابل شمارش بود) از ریز و درشت، چه بسیار روی هم انباشته شده بود، چه مجسمه های ارزشمند، چه تابلوهای قیمتی، سراغ طلاها و نقره ها….”.

۳ _ هر چند روزنامه کیهان از پرویز فتاح به تندی انتقاد کرد اما فضل الله صلواتی خطاب به رییس بنیاد مستضعفان نوشت: “خدایتان موفق دارد، گزارشی از فرش های نفیس و خودروهای فوق العاده درباری و تابلوهای گران قیمت بدهید، آنها در کدام موزه ها جای دارند؟ آنها را که ما مجلسیان دیدیم صدها خودرو و هزارها تابلو و اشیاء ارزشمند بود، این ها کجاست؟ و چه سرنوشتی پیدا کردند؟ از ابتدا تا امروز از این ثروت کلان چه خدمتی به مستضعفان شده است؟ و آیا آنها بهانه بوده اند!؟ با آنان‌ که املاک را به نام مزایده‌ ولی با مصالحه یا توصیه مالک شده‌اند چه باید کرد؟! آیا آن املاک باز پس گرفته می شود؟”

سخن پایانی


پاسخ به این پرسش ها و به ویژه چرایی بروز این وضعیت را علم “حقوق عمومی” معلوم کرده است . آن چه را که احمد توکلی بیان کرد؛ بیست سال پیش، مردم گفتند و نوشتند و چنین روزهایی را پیش بینی کردند.


پرسش اصلی این است که چرا برخی از مسئولان کشور سال ها از مردم عقب ترند. احمد توکلی و سایر مسئولان کشورمان مانند ناخدای یک کشتی اند. آنان باید بتوانند با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند؛ جهت طوفان های اجتماعی را تشخیص دهند. حکومت به آنان سپرده شده است تا عاقل ترین فرد جامعه باشند و از آسیب به حقوق عمومی جلوگیری کنند؛ نه این که پس از حیف و میل اموال عمومی، از یک دیگر بپرسند اموال عمومی کجاست.

4 thoughts on “سخنان تکان دهنده توکلی و میرسلیم

 • مرداد ۳۱, ۱۳۹۹ در t ۱۲:۰۴ ب٫ظ
  Permalink

  متاسفانه اصوا گرایان که سابق انان را راست انحصار طلب می نامیدن اکثر مناصب حکومتی از سال زعامت مقام معظم رهبری در دست این جریان بوده است وبه هیچ شخص ویا مجمعی گزارش داده نشده است در واقع بازرس دفتر رهبری هم بخاطر ساختار علط و جناحی توان رسیدگی به تخلفات بنیاد ها و ستاد ها نداشته است و لذا هر شخصیتی که خواسته باشد ورود به این مسائل کند با پرداخت و واگذاری ملک های گران قیمت به صورت توافقیی ویا مذاکره ای با اقساط یکصد ساله دهان او را بسته اند واو را الوده به فساد ومال حرام کرده اند فلذا شخص رهبری هم فرصت رسیدگی به این امور را ندارد و این چنین فساد را در بیت نهادینه کرده اند

 • مرداد ۳۱, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۴۶ ب٫ظ
  Permalink

  تو این کشور تنها از اسلام و عدالت و حکومت قانون خبری نیست .این پیشرفتهای موشکی و نظامی هم خیلی گران بدست اومده از سال هفتاد بغیر پول نفت از جیب مردم هم با افزایش کالاها و خدمات پول میکشند بیرون .هر کی پول و پارت داشته باشه تونس تو روانه ظلم و بی عدالتی غوغا می‌کنهدادسراها و دادگاهها حق کشن .جونمان به لب رسیده.

 • شهریور ۱, ۱۳۹۹ در t ۱۲:۱۶ ب٫ظ
  Permalink

  متاسفانه حکومت ۳۲ سال در اختیار مدیران بی کفایت همچون موسوی . رفسنجانی . خاتمی . روحانی بوده و دو سال هم دست پیش کسوتشان بنی صدر بوده ببینید اموال بیت المال چطوری به یغما بردن خدا را شکر که دفتر مقام معظم رهبری وجود داره و تمام تقصیرها رو گردن بیت رهبری میگذارید اقای توکلی تازه از خواب غفلت بیدار شدی

 • شهریور ۱, ۱۳۹۹ در t ۱۲:۲۷ ب٫ظ
  Permalink

  اقای میرسلیم جان من راستش بگو چندین جلسه مخفی که در این دو سه سال با اقایون اصلاح طلب داشتی بخصوص سران آنها چه مبلغی و چه امتیازی ازشون گرفتی که بر علیه دکتر قالیباف سم پاشی کنی و بنده خدا رو تخریب کنی و همچنین علیه فردی دیگه که چون از قوه دیگه هستش فعلا جرات نداری متاسفم برات بلاخره روزی رسوا خواهی شد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.