سخنان جنجالی حسین راغفر در رابطه با تفاوت برخورد با مفسدان اقتصادی و مخالفان حجاب اجباری + فیلم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ سخنان جنجالی حسین راغفر در شبکه ۴ مربوط به مدت ها پیش است که اکنون دوباره در شبکه های اجتماعی بازنشر شده است.

حسین راغفر اقتصاددان و پژوهشگر فقر در برنامه شبکه چهار سیما تلویزیون گفت: برای دختری که روسری خود را سر چوب کرده ۲۲ سال زندان می دهند، آن وقت چپاولگران راست راست راه می‌روند و به ریش ملت می خندند و از کشور خارج می شوند!


بازنشر این صحبت‌ها که برای مدتها پیش است در فضای مجازی جنجال ساز شد.


حسین موسویان دیپلمات ایران در این رابطه نوشت: ‏صحبت در شبکه ۴ تلویزیون ایران: برای دختری که روسری خود را سر چوب کرده ۲۲ سال زندان می دهند، آن وقت چپاولگران راست راست راه می روند و به ریش ملت می خندند و از کشور خارج می شوند! 

حسین راغفر در شبکه چهار چه گفت؟

 حسین راغفر استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا که در برنامه تلویزیونی از عدم برخورد جدی با افراد فاسد مالی درون حاکمیت انتقاد کرد و گفت غارتگران راست راست در جامعه راه می روند اما دختری که روسریش رو نوک چوب گذاشته، به ۲۲ سال حبس محکوم می شود. 


راغفر در برنامه «اینجا» شبکه ۴ سیما که بریده هایی از آن در شبکه های اجتماعی باز نشر شده گفته است: فساد محصول نابسامانی هاست که در نظام تصمیم گیرهای اساسی شکل می گیرند.


وی افزود به مسئولان کشور توصیه می کنم کتاب ریچارد نفیو به نام هنر تحریم را بخوانند که هدف تحریم های آمریکا ایجاد نارضایتی در بین مردم است . تحریم آفرینان گفته اند دنبال ایجاد درد در مردم هستند تا آنها به طغیان وادار شوند.


راغفر آنگاه تصریح کرد که خیلی از مقامات ما در زمین آمریکا و اسرائیل بازی می کنند. بعد از تصویب ارز ۴۲۰۰ تومان، ظرف چند روز ۲۰ میلیارد دلار ارز کشوری که قرار است تحریم های آمریکا علیه آن بازگردد، خارج شد. چطور چنین چیزی امکان دارد؟


وی گفت چنین تصمیمی چطور ممکن است اتخاذ شود چون یک عده هستند که از آن منتفع می شوند و در هر سه قوه هم حضور دارند و از بابت این تصمیمات منتفع هستند اینها منافعی دارند. عده ای از مقامات خود در بخش خصوصی هم حضور دارند. این در غرب عین فساد است.  


راغفر افزود ببینید چه تعداد از مسئولان کشور از میدان ونک به پایین زندگی می کنند.

یاسمن آریانی، صبا کردافشاری، راحله احمدی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز ازجمله مخالفان حجاب اجباری هستند که با حبس‌های بلندمدت مواجه شده و هم‌اکنون در زندان هستند.

ویدا موحد نخستین فردی بود که در سال ۹۶ با بستن روسری خود به سر تکه چوبی در خیابان اعتراض خود به حجاب اجباری را به این شیوه بیان کرد.
بعد از ویدا موحد این کار توسط مردان و زنان دیگری به شیوه مشابه و با اعتراضی مشابه الگوبرداری و تکرار شد.