سخنان سطحی و تکراری رهبری

✍️ابراهیم حنیف


سخنرانی ۱۳ آبان ۹۹ رهبری را شنیدیم . سخنانی سطحی و تکراری بدون هیچ موضوع جدید راهگشا برای مردم که ذیلاً به چند نکته ان اشاره می شود :

۱ _ در ابتدای صحبت در موضوع هفته وحدت ، تاریخ را تحریف کردند و ابتکار هفته وحدت که متعلق به مرحوم منتظری بود را به آقای خمینی نسبت دادند و چند بار هم آن را تکرار نمودند تا همه یقین کنند که موضوع همین بوده که ایشان می گویند .

۲_ ایشان در قسمتی از سخنان خود به گفته های ترامپ و بایدن اشاره کردند که ناظر به تقلب در انتخابات بود ولی تقلب گسترده در انتخابات ۸۸ ایران را فراموش کردند .

۳_ در طول سخنرانی همچنان بر طبل دنیا ستیزانه خود کوبیدند و به ادامه سیاست شکست خورده خود در دشمنی با نیم بیشتری از دنیا تاکید نمودند .

۴_ به طور مصنوعی سعی داشتند تا وانمود کنند که نتیجه انتخابات آمریکا تاثیری به حال ایران ندارند اما در میان صحبت خود اشاره کردند که تغییر اشخاص ممکن است تاثیری در دنیا داشته باشد . گویی ایران جزو دنیا نیست .

۵_ ایشان به انحطاط گسترده اخلاقی و سیاسی در آمریکا اشاره کردند اما به انحطاط اخلاقی و سیاسی و بخصوص انحطاط اقتصادی کشور خودشان در اختلاس و دزدی های نجومی اشاره‌ای نکردند .

۶_ به مردم و دولتمردان توصیه نمودند که علاج را از خارج نخواهند . اما برای ما سوال است چرا خودشان علاج را از چین و روسیه انتظار دارند و سیاست نه شرقی ، نه غربی را به« نه غربی» تنها تبدیل کرده اند .

۷_ در بخش نظامی ، با تاکید بر افزایش قدرت موشکی ، در واقع افزایش بودجه نظامی و کاستن از بودجه های عمرانی و معیشتی مردم را خواستار شدند تا فقر اکثریت مردم بیش از پیش گردد .

۸_ تاسف با ر ترین قسمت سخنان ایشان این بود که از اشغال سفارت آمریکا که سرآغاز تمام درد و رنج های مردم ایران اعم از جنگ تحمیل شده و تحریم‌ها و ده‌ها مصائب دیگر بود ، دفاع کردند و اشتباه آقای خمینی در نامیدن آن به « انقلاب دوم » را تکرار نمودند .

۹_ در آخر نیز به موضوع گرانی‌های بی‌رویه اشاره کردند و از مسئولین خواستند که آن را مهار کنند . انگار نه انگار که ولخرجی های خودشان در سوریه و لبنان و یمن و عراق و… و سیاست‌های اشتباه خارجی خودشان موجب این نابسامانی‌ها و گرانی ها بوده است .

مجموع سخنان ایشان این پیام را داشت که بقای حکومت ما در گرو تراشیدن دشمن برای مردم است پس هر چه بیشتر باید به دشمنی با آمریکا و اروپا و بعضی کشورهای عربی ادامه داد .