سخنگوی ارتش لیبی از جنگ با مزودران خارجی خبر داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسخنگوی ارتش لیبی اعلام کرد که نیروهای این کشور پس از شکست شبه‌نظامیان خلیفه حفتر در حال مقابله با مزدوران تحت حمایت نیروهای منطقه‌ای و بین‌المللی هستند.

به گزارش ت رت فارسی، سرهنگ محمد قنونو، سخنگوی ارتش لیبی طی بیانیه‌ای در حساب توئیتر خود اعلام کرد: نیروهای مان پس از شکست شبه‌نظامیان خلیفه حفتر٬ رهبر گروه‌های مسلح غیرقانونی در شرق لیبی، با مزدوران تحت حمایت نیروهای منطقه‌ای و بین‌المللی می‌جنگند.

وی افزود: “حامیان کودتاگران پس از اینکه نمایندگان محلی آن‌ها (حفتر) شکست خورد، با درآوردن ماسک‌های خود برای مدریت تخریب وارد عمل شدند”.

وی با بیان اینکه دیگر «شبه نظامیان کودتاگر محلی» نمی جنگند، تصریح کرد: “امروز در لیبی با مزودران تحت حمایت نیرهای منطقه‌ای و بین‌المللی می جنگیم. هم‌دستان آن‌ها نیز دیگر پس از شکست خود قادر به انجام هیچ چیزی نیستند”.

وی با بیان اینکه مزدوران پس از اشغال شهر سرت، آنها را به اشغال شهر‌های دیگر لیبی تهدید کرده‌اند، تاکید کرد عاقبت آن‌ها نیز مرگ، زندان یا تبعید خواهد بود.

گفتنی است ارتش لیبی طی هفته‌های گذشته فرودگاه طرابلس، شهرهای بنی ولید و ترهونه و منطقه الوشکه در نزدیکی سرت را از اشغال شبه نظامیان ژنرال کودتاگر خلیفه حفتر بطور کامل آزاد کرد.

همچنین نیروهای ارتش لیبی عملیات جدیدی را با نام «مسیرهای پیروزی» برای آزادسازی شهر ساحلی سرت، پایگاه نظامی الجفره و مناطق اطراف آن را آغاز کرده‌اند.

شبه نظامیان خلیفه حفتر، ژنرال کودتاگر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، فرانسه، مصر و اردن حمایت می‌شوند، از ۴ آوریل ۲۰۱۹ حملات خود به طرابلس را آغاز و از ۱۲ دسامبر همان سال به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کردند.

نیروهای ارتش دولت قانونی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کردند.