سخنگوی صنعت برق: تعداد استخراج‌کنندگان رمزارز چندان نیست/ خاموشی‌های ادامه دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اگر مردم تنها ۱۰ درصد در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی داشته باشند دیگر شاهد خاموشی نخواهیم بود و خط قرمز صنعت برق عدم اعمال خاموشی برنامه‌ریزی‌شده به بخش خانگی و بیمارستان‌ها است.


مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه علی رغم همکاری‌های وزارت نفت در تامین گاز، نیروگاه‌ها به دلیل افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری با محدودیت‌هایی در تامین سوخت مواجه شدند، گفت: علت اینکه نتوانستیم خاموشی برق را اطلاع‌رسانی کنیم این بود که خاموشی‌ها مقطعی و غیر قابل پیش‌بینی بودند.


رجبی مشهدی افزود: اگر مشترکان در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی داشته باشند مشکل حل خواهد شد.


وی با بیان اینکه مشترکان می‌توانند تنها با ۱۰ درصد صرفه‌جویی و ایجاد راهکارهای ساده در گذر از این شرایط همکاری داشته باشند، ادامه داد: خاموش کردن روشنایی‌های غیرضروری و مواردی از این قبیل می‌تواند در صرفه‌جویی سوخت به ما کمک کند.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه هدف صنعت برق عدم اعمال خاموشی به بخش خانگی است، گفت: این اتفاق اجتناب‌ناپذیر بود و در تهران و برخی از مناطق کشور محدودیت‌هایی اعمال شد.


رجبی مشهدی با بیان اینکه خط قرمز ما عدم خاموشی به بخش خانگی و مراکز حساس نظیر بیمارستان‌هاست و در عین حال از مردم می‌خواهیم صرفه‌جویی کنند، افزود: برای عبور از این شرایط برنامه‌هایی برای محدودیت مشترکان پرمصرف در نظر گرفته شده است.


وی با بیان اینکه در این مدت رمزارزهای غیرمجاز را شناسایی می‌کنیم و با آن‌ها برخورد جدی خواهیم کرد، توضیح داد: در مجموع باید گفت که تعداد استخراج‌کنندگان رمزارز چندان نیست و اگرچه تاثیر چندانی در این شرایط ندارند ولی حتما محدود خواهند شد.


سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه مردم با کاهش مصرف گاز و برق به ما کمک کنند، گفت: تلاش ما رفع شرایط فعلی است و اکنون نیازمند همکاری مردم برای حل این مساله هستیم.
به گفته وی، هیچ بنایی بر ادامه خاموشی‌ها نیست و تمام تلاش ما رفع خاموشی‌های فعلی است و امیدواریم با همکاری مردم این مشکل حل شود.