سخنگوی مجلس: بررسی صلاحیت وزرا تا پایان هفته آینده به اتمام می‌رسد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام نظام الدین موسوی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره زمان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت در صحن علنی مجلس، گفت: جلسه بررسی برنامه‌های وزرا، این هفته در کمیسیون‌ها آغاز و بعد از آن در ۳۰ مرداد در صحن علنی مجلس، بررسی خواهد شد.

نظام الدین موسوی در گفت و گو با خبرنگاران درباره ارائه برنامه‌های وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، گفت: مطابق آیین نامه داخلی مجلس، علاوه بر معرفی وزرا، رییس جمهور باید برنامه کلی دولت را ارائه کند که سرفصل های مهم برنامه‌های ارائه شده توسط رییس جمهور، عمدتا معطوف به مسایل اقتصادی است که در زمان مربوط به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، هم برنامه های هر وزیر و هم برنامه های کلی دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

او افزود: علاوه بر آن، مجلس کار مشترکی با دولت دارد که بحث «برنامه هفتم توسعه» است که آنجا هم بخش عمده توجه دولت و نمایندگان، معطوف به برنامه های معیشتی و اقتصادی است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس در خصوص زمان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت، گفت: جلسه بررسی وزرا، این هفته در کمیسیون‌ها انجام و بعد از آن در ۳۰ مرداد در صحن علنی آغاز خواهد شد و احتمالا روز سه شنبه یا چهارشنبه بررسی وزرا به اتمام می‌رسد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس پیشتر گفته بود ابراهیم رئیسی در نامه‌ای در روز چهارشنبه هفته گذشته، لیست وزرای پیشنهادی خود را به مجلس ارسال کرد که اعلام وصول این نامه روز شنبه از سوی رئیس مجلس در جلسه علنی اعلام شد.

او با بیان اینکه مطابق ماده ۲۰۲ آیین‌نامه داخلی مجلس، پس از قرائت اعلام وصول اسامی وزرای پیشنهادی، کمیسیون‌ها به مدت یک هفته باید صلاحیت وزرا را بررسی کنند، اظهار کرد: وزرای پیشنهادی با حضور در چهارده کمیسیون تخصصی و دو کمیسیون ویژه، برنامه‌های خود را ارائه و به بحث و تبادل نظر با نمایندگان خواهند پرداخت.

موسوی تصریح کرد:۱۹ وزیر پیشنهادی دولت از امروز تا روز سه‌شنبه هفته جاری به صورت روزانه در کمیسیون‌های تخصصی و ویژه مجلس حضور پیدا کرده و تا آخر هفته، ۲۷۰ جلسه با حضور این وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌ها برگزار خواهد شد.