سرافراز به میدان می آید؟ / آیا افشاگری های سرافراز و شهرزاد میر قلی خان مانعی برای تایید صلاحیت او نیست ؟

برخی منابع خبری از احتمال کاندیداتوری محمد سرافراز رئیس اسبق صداوسیما خبر می دهند.

گفتنی است که سرافراز هم اکنون عضو شورای عالی فضای مجازی می باشد و دو برادر وی در جریان بمب گذاری در محل حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیده اند.

جریانات عدالتخواه به خاطر مواصع ضد فساد وی در زمان تصدی گری ریاست سازمان صداوسیما از او به عنوان گزینه پیشرو یاد می کنند.

سرافراز موسس رسانه های برون مرزی زیادی می باشد.

سرافراز ، تنها رئیس سازمان صدا و سیما می باشد که پس از ۱۸ ماه مسئولیت و پیش از اتمام مدت حکم پنج ساله اش ، به صورت غیرمنتظره ای استعفا داد.

محمد سرافراز اقدام به نگارش کتابی با عنوان روایت یک استعفا کرده که در آن از شهرزاد میر قلی خان ، حداد عادل ، طائب فرمانده اطلاعات سپاه و موارد دیگر سخن گفته شده است. سرافراز حداد عادل را عامل استعفای خود دانسته است.

گویا امیرابراهیم رسولی رئیس دفتر غلامعلی حدادعادل همان روزی که محمد علی نجفی به قتل همسر خود اعتراف کرد، با انتشار عکس سرافراز و شهرزاد میرقلی خانی در صفحه توییتر خود نوشت: «آینه عبرت…! آقای سرافراز باید بیش از پیش خدا را شکر کند، ایضاً میرقلی خان.»

بعد از استعفای سرافراز از صدا و سیما، حداد عادل جانشین او نشد، اما بعضی از نزدیکان او در مسئولیت‌های استراتژیک این شبکه قرار گرفتند. از جمله علی فروغی که به شبکه سه سیما رفت و فرزند حداد عادل که مسئولیتی میانی در این سازمان داشت. سرافراز همچنین از ایجاد شبکه‌های رانتی خانوادگی در صدا و سیما صحبت کرده است.

شهرزاد میرقلی خان بازرس ویژه صداو سیما در زمان ریاست سرافراز نیز از نقش اطلاعات سپاه و بیت رهبری و مجتبی خامنه ای در اعمال فشارها به خودش و نیز مجبور شدن سرافراز به استعفا افشاگری هایی کرده است.

اخیرا اخباری مبنی بر تلاش اطلاعات سپاه برای ربودن شهرزاد میرقلی خان و انتقال وی به کشور مطرح شده بود.