سردار رحیمی: ادامه طرح زیست شبانه در تهران نیازمند پیوست انتظامی و امنیتی است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه ادامه طرح زیست شبانه در تهران نیازمند پیوست‌های امنیتی و انتظامی است، گفت: ۵۷۰ نفر از قاچاقچیان کالا، سارقان و مالخران دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه بیست و پنجمین طرح رعد در جمع خبرنگاران گفت: در روزهای میانی ماه مبارک رمضان با برنامه‌ریزی و تلاش کلانتری‌ها در ۴۸ ساعت گذشته طرح رعد اجرا شده و بر همین اساس ۳۳۳ حکم قضایی برای ورود به پاتوق‌ها و محل‌های سارقان، مالخران و … کسب شده است.

وی ادامه داد: در این طرح ۵۲۸ نفر از سارقان، مالخران و قاچاقچیان شناسایی و دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۵۹ نفر دارای سابقه بوده و توسط دستگاه قضایی در گذشته نیز محکوم شده و دوران محکومیت خود را نیز سپری کرده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به کشفیات کلانتریها در طرح رعد ۲۵ گفت: تعداد ۱۶۸ خودرو و موتورسیکلت که شامل ۹۲ دستگاه خودرو و ۷۶ دستگاه موتورسیکلت شده است، در این طرح شناسایی و ضبط شده‌ است. همچنین بالغ بر ۳۵ هزار قطعه اموال سرقتی مردم کشف و ضبط شده است و ۷۷۷ پرونده نیز بر همین اساس تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح ۲۰ باند سرقت متلاشی شده است، خاطرنشان کرد: تا این لحظه ۸۷ درصد مالکان اموال مسروقه شناسایی شده‌اند و همچنین ارزش ریالی اموال کشف شده بالغ بر ۸ میلیارد تومان است.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در این طرح ۴۸ قبضه سلاح سرد و ۳ قبضه سلاح گرم نیز کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره مبارزه با قاچاق کالا توسط کلانتریها گفت: مبارزه با قاچاق کالا بخشی از طرح رعد است که در این طرح در مجموع ۵۵ پرونده کالای قاچاق تشکیل شده و ۴۲ نفر از قاچاقچیان کالا شناسایی و دستگیر شده‌اند و همچنین ۱۲۲هزار انواع کالای قاچاق و ۴ باند قاچاق منهدم شده است.

به گفته رئیس پلیس تهران بزرگ ارزش ریالی انواع کالاهای قاچاق کشف شده در طرح رعد ۲۵، ۷ میلیارد تومان است.

رئیس پلیس پایتخت در برخی دیگر از صحبت‌های درباره اجرای طرح زیست شبانه در تهران گفت: این طرح از طرف شورای شهر مطرح شده و ما در جلسات مختلفی که برای این طرح برگزار شد، نظراتمان را اعلام کردیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان تمامی اصناف تا سحر اجازه کسب دارند، این طرح از نظر ما مانعی ندارد اما برای ادامه آن نیازمند پیوست ترافیکی و امنیتی برای نقاط پیشنهاد شده برای اجرای طرح شبانه هستیم تا دچار مشکل نشویم.