سردار مرتضی طلایی: سرداران سپاه گزینه ما برای شهرداری تهران هستند/ دهقان و سعید محمد گزینه‌ ما هستند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_پاسدار مرتضی طلایی، رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت در تهران در خصوص ویژگی‌های شهردار آینده پایتخت گفت: شهردار تهران باید دارای ویژگی‌هایی مانند رویکرد اجتماعی، علم مدیریت و تخصص باشد که سرداران رستم قاسمی، دهقان وسعید محمد دارای این ویژگی‌ها بوده و گزینه‌ ما هستند.

وی با بیان این‌که بنده تلاش می‌کنم تا اعضای شورای وحدت و شورای ائتلاف به زودی به یک لیست واحد برای انتخابات شورای شهر تهران برسند و این امر هم شدنی است، افزود: بنده مدلی را پیشنهاد دادم مبنی بر این‌که چون هر دو مجموعه بر اساس معیارهای خود ۱۰ نفر اول‌شان را معرفی کنند و یک نفر هم از طرفین حضور پیدا کند که این امر می‌تواند منجر به ارائه یک لیست واحد و یکپارچه از بین نیروهای انقلاب شود و این کار هم صددرصد شدنی است.

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت در تهران در همین خصوص با ارائه پیشنهادی عنوان کرد: این بهترین شیوه و مدل کاری است که هر دو مجموعه را به یکپارچگی می‌رساند چرا که ما فرقی بین نیروهایی که در دو طرف هستند جز سلیقه‌ها مشاهده نمی‌کنیم و این می‌تواند به آینده بهتر برای خدمت در شورای شهر کمک کند.

نباید اجازه داد بین شورای وحدت و شورای ائتلاف فاصله ایجاد شود

طلایی با تاکید بر افزایش هم‌افزایی بین دو گروه شورای وحدت و شورای ائتلاف گفت: اگر در این مرحله هر دو طیف هم‌افزایی‌ها را تقویت کنند و اجازه ندهند افرادی بیایند و فاصله‌ها را به وجود بیاورند و همچنین رهبران و بزرگان مجموعه‌ها در کنار هم قرار بگیرند و آنچه که مصلحت نیروها، شهر و مدیریت شهری و شهروندان است را در کنار هم قرار دهند به نتیجه خواهند رسید.

نایب رئیس سابق شورای شهر خاطرنشان کرد: این یکپارچگی یک ضرورت است خصوصاً برای بعد از انتخابات که قرار است ۲۱ نفر از مجموعه این تشکیلات‌ها در شورای اسلامی شهر تهران حضور پیدا کرده و فعالیت داشته باشند؛ البته مناسب هست که در مورد شهردار آینده تهران هم به یک توافقی برسند و دو، سه گزینه را به شهروندان معرفی کنند که این می‌تواند مقدمه‌ای برای افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات باشد.

شهردار آینده تهران باید این ۵ ویژگی را داشته باشد

وی در پاسخ ببه این سؤال که شهردار آینده تهران باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد، گفت: شهردار تهران باید دارای رویکرد اجتماعی بوده و مدیران تابعش در دسترس شهروندان باشند، علاوه بر این دو خصوصیت باید دارای علم مدیریت، تخصص و مستقل باشد.

وی رستم قاسمی، سردار دهقان، سعید محمد و مهرداد بذرپاش را دارای چنین ویژگی‌هایی عنوان کرد و گفت: گزینه مطلوب بنده برای تصدی پست شهرداری تهران یکی از این ۴ گزینه است.

طلایی با ارائه پیشنهادی به مسئولان گفت: چه اشکالی دارد دولتمردان، نمایندگان مجلس، مسئولان و مدیران اجرایی در هر سطحی که هستند به طور رسمی بابت کوتاهی‌ها، قصورها، سوءاستفاده‌ها، رانت‌خواری‌ها و امثال اینها از مردم و شهروندان عذرخواهی کنند.

او در مورد برنامه‌ها و رویکردهای شورای وحدت برای انتخابات شورای شهر دوره ششم عنوان کرد: جوان‌محوری، جوانگرایی و واگذاری کار به نسل جوان، برون‌سپاری کارها به بخش خصوصی و فعال کردن بخش خصوصی برای مشارکت در ساخت و ساز و عمران و توسعه شهر، کوچک‌سازی شهرداری به نحوی که با یک سازمان چالاک و چابک بتواند شهر را اداره کند، جزء سیاست‌های راهبردی شورای وحدت در شورای ششم است.