سریال آتش‌سوزی در پالایشگاه‌ و کارخانه‌های ایران؛ این بار در کارخانه فولاد زرند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در ایران از «آتش‌سوزی همراه با صدای انفجار» در زرند کرمان خبر دادند.

فرماندار زرند در نخستین ساعات بامداد یکشنبه ۱۶ خرداد، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس محل حادثه را «کارخانه فولاد زرند ایرانیان» معرفی کرده و گفته که «سر ریز شدن مواد مذاب باعث آتش‌سوزی شده» اما «خسارت جانی در بر نداشته» است.

وبسایت محلی «صدای زرند» نیز تصاویری از حادثه منتشر کرده که حاکی از گستردی آتش سوزی است. اما مدیرعامل کارخانه به این وبسایت گفته که «انفجاری وجود نداشته است، بلکه وجود مشکل در زمان خروج مواد مذاب، موجب بروز آتش شده که حالتی انفجاری به خود گرفته است.»

در روزهای اخیر چندین آتش سوزی در ایران رخ داده که بزرگترین آنها آتش‌سوزی پالایشگاه تهران بود.

آتش‌سوزی در یک پالایشگاه در تهران

همچنین برخی کاربران در ایران با انتشار عکس‌ها و ویدئوهایی از آتش و دودی غلیظ و گسترده بر فراز تهران، از آتش‌سوزی یک «پالایشگاه» خبر داده بودند.

همزمان با ادامه آتش‌سوزی پالایشگاه نفت تهران ویدئویی از آتش سوزی در خط لوله انتقال نفت روستای برومی غیزانیه اهواز منتشر شد.

شهرام وردک، سخنگوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تایید این خبر گفت که نشتی و گرمای شدید هوا باعث آن بوده و آتش به طور کامل مهار و خاموش شده است.

همچنین آتش سوزی باعث غرق شدن شناور نیروی دریایی ارتش ایران شد.