سر تراشیده لیلا حاتمی خارج از حد متعارف

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره علت توقیف فیلم “قاتل و وحشی” می‌گوید: نمایش سر بدون موی زن در این فیلم به تشخیص و زعم شورای پروانه نمایش از حد متعارف خارج است.


سعید رجبی فروتن معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در برنامه “هفت” درباره مشکل “قاتل و وحشی” گفت: نمایش سر زن بدون مو در سینمای ایران چند موردی وجود داشته است؛ همین شورای پروانه نمایش سال گذشته فیلم سه کام حبس را که در جشنواره فجر کلاه کیس بر سر داشت که برای چندین ثانیه کلاه کیس می‌افتد و سر نمایش پیدا می‌کند.


معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی بیان کرد: خیلی از این فیل‌ها برای زمانی است که فقه ما در برابر اینگونه مسائل ساکت بودند و استفتایی در این مورد نیامده بود. در برخی از آثار، زمان کوتاهی اختصاص به نمایش سر بدون موی زن دارند و برخی آثار مثل “قاتل و وحشی”، بخش اعظمی از این کار به تشخیص و زعم شورای پروانه نمایش از آن حد متعارف خارج است که امید داریم و خوشبین هستیم که با اصلاحات و تمهیدات تصویری ویژه بتواند امکان نمایش پیدا کند.

وی افزود: اگر زمانی که فیلمنامه این اثر به شورای پروانه ساخت فرستاده شده بود، قید می‌شد بناست چنین اتفاقی روی دهد تیم سازنده می‌توانست با اخذ مشاوره‌ و همچنین اخذ مجوزهای لازم، با این مشکل روبرو نشوند.


“قاتل و وحشی” با بازی لیلا حاتمی، امین حیایی، شهرام حقیقت‌دوست، ستاره اسکندری، عزت‌الله رمضانی‌فر، شهرام قائدی، علی علائی، سام‌نوری و …، و با تهیه‌کنندگی حمید نعمت‌الله و محمدصادق رنج‌کشان ساخته شده است.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: “زیبا، مهیای عروسی دخترش می‌شود که بطور اتفاقی اسیر یک باند گانگستری مخوف می‌شود. او سعی می‌کند از این بند خود را رها کند. وقت زیادی ندارد، چون دخترش نیز بی‌خبر از همه‌چیز عازم همان‌جاست و این اتفاقی است که نباید بیفتد. زیبا، برای نجات خود و دخترش می‌جنگد”


حمید نعمت‌الله مضمون اصلی فیلم خود را مقابله خیر و شر عنوان کرده و گفته است که در واقع این یک فیلم حماسی است.