سعید جلیلی هم نظارت بر دولت را شروع کرد/ بازدید سعید جلیلی از چند شرکت داروسازی!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نماینده رهبر در شورایعالی امنیت ملی طی یک سفر یک‌روزه از چندین شرکت دارویی که ازجمله تولیدکنندگان دارو‌های بایوتکنولوژی در داخل کشور هستند، بازدید بعمل آورد.

سعید جلیلی نماینده رهبر در شورایعالی امنیت ملی از چندین شرکت دارویی بازدید بعمل آورد.

سعید جلیلی، نماینده رهبر در شورایعالی امنیت ملی طی یک سفر یک‌روزه از چندین شرکت دارویی که از جمله تولیدکنندگان دارو‌های بایوتکنولوژی در داخل کشور هستند، بازدید بعمل آورد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی این بازدید در سخنانی اظهار کرد: صنعت دارو به ویژه دارو‌های بایو از عرصه‌هایی است که می‌تواند علاوه بر خودکفایی، موجب اشتغال و ارزآوری شود.

جلیلی در ادامه با اشاره به کیفیت تولیدی و توان رقابتی این شرکت‌ها، افزود: پیشرفت‌های خوب جوانان ما در این عرصه به گونه‌ای است که در زمینه تولید برخی از دارو‌ها جزء سه کشور برتر دنیا هستیم و این موضوع باعث افتخار است.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان با اشاره به ظرفیت بالای دانش و نیروی انسانی کشور در عرصه دارو‌های بایو، تصریح کرد: درآمدزایی ارزی محصولات این حوزه قابلیت این را دارد که برخی کاهش درآمد‌های ناشی از تحریم نفت را جبران کند.

وی در ادامه گفت: موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان در این عرصه نشان می‌دهد جوان متخصص ما می‌تواند به جای اکتفاء به کارمندی یا مهاجرت، یک کارآفرین شود و منشأ اشتغال برای افراد دیگر گردد.

جلیلی همچنین با اشاره به موسسات دارویی دولتی نظیر موسسه رازی، پاستور و… اظهار کرد: این موسسات دولتی باید نقش حامی و شتاب‌دهنده‌ها را برای شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشند.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در این بازدید فهرستی از مشکلات و موانع مطرح شد که رفع بسیاری از آن‌ها صرفا محتاج یک تصمیم‌گیری صحیح است.

وی در انتهای سخنانش گفت: باتوجه به اینکه ارزبری مواد اولیه دارو‌های بیوتکنولوژی حداقلی و امکان ارزآوری آن بالاست، با نگاه به توانمندی‌های موجود و توجه ویژه به این صنعت می‌توان کشور را به قطب تولید و صادرات این دارو‌ها در منطقه تبدیل کرد.

گفتنی است بررسی پیشنهاد‌ها درباره سازوکار مطلوب صادرات محصولات این شرکت‌ها به سایر کشور‌ها از جمله محور‌های مورد بحث در این بازدید‌ها بود.