سعید روستایی دوباره نوید محمدزاده را انتخاب کرد؛ “برادران لیلا” سومین فیلم آقای کارگردان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام سعید روستایی با ساخت ۲ فیلم “ابد و یک روز” (۱۳۹۴) و “متری شیش و نیم” (۱۳۹۷) هم به جوایز و افتخارات سینمایی مختلفی دست یافت و هم تماشاگران فراوانی را به سینما کشاند. او برای بسیاری از منتقدان و تماشاگران به نامی بدل شده که آثارش را با اشتیاق دنبال می‌کنند و منتظرند ببینند این مبدع ژانر “فقرای پرخاشگر” چه پروژه جدیدی را آغاز می‌کند.

حالا خبر می‌رسد این استعداد نوظهور که خیلی زود با همان ۲ فیلم برای بعضی سینمایی‌نویسان سهل‌گیر و جوانان کم‌تجربه به یکی از بت‌های سینمای ایران بدل شده، قصد دارد پروژه جدیدی را به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی به نام “برادران لیلا” آغاز کند.

همشهری نوشت که گویا نوید محمدزاده، همچون ۲ ساخته قبلی روستایی، در این پروژه نیز حضور دارد. جز محمدزاده، پیمان معادی و پریناز ایزدیار هم در ۲ فیلم اول روستایی نقش‌آفرینی کردند و هنوز باید منتظر ماند و دید آیا این دو در “برادران لیلا” هم جلوی دوربین روستایی خواهند رفت یا نه. با اینکه “متری شیش و نیم” سال ۱۳۹۷در ایران اکران شد و مدت‌ها پیش از ورود کرونا به ایران روند نمایشش بسته شد، با این حال، به تازگی این فیلم در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم‌های تریلر و پلیسی “ریم پولار” فرانسه نمایش داده شد و توانست جایزه بهترین فیلم و جایزه منتقدان این جشنواره را به‌دست آورد.

حالا این فیلم از حدود ۱۰روز پیش در تعدادی از سالن‌های سینمای فرانسه به روی پرده رفته و توانسته در حدود ۲۵۰هزار دلار فروش کند. جواد نوروزبیگی هم که تهیه‌کننده فیلم جدید روستایی خواهد بود، این روزها فیلم “خون شد” ساخته مسعود کیمیایی را روی پرده دارد.

نوروزبیگی در اوایل امسال از میزان فروش پایین فیلم “خون شد” اظهار تعجب کرد. از شروع کرونا تا امروز ۲ فیلم “مهمانخانه‌ ماه نو” (۱۳۹۷) و “کشتارگاه” (۱۳۹۷) به تهیه کنندگی نوروزبیگی اکران آنلاین شده‌اند.