سفر هیئت آمریکایی به منطقه برای رفع نگرانی‌ها از مذاکرات با ایران / «سفر هیئت آمریکایی با هدف اطمینان بخشیدن به متحدان آمریکا در مورد مذاکرات هسته‌ای با ایران انجام می‌شود»

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارند که دولت آمریکا در حال برنامه‌ریزی است تا این هفته هیئتی شامل تعدادی از مقام‌های ارشد آن کشور را به خاورمیانه فرستاده تا در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای منطقه مذاکره کند.

به گزارش العربیه، این هیئت متشکل از مقام‌هایی از وزارت خارجه، شورای امنیت ملی و وزارت دفاع ایالات متحده است و سرپرستی آن بر عهده برت مک گورک هماهنگ کننده سیاست خاورمیانه در شورای امنیت ملی و درک شوله مشاور وزیر خارجه آمریکا خواهد بود.

از دیگر اعضای هیئت آمریکایی می‌توان به جوی هود، معاون دستیار وزیر خارجه در امور خاور نزدیک و دانا استرول معاون دستیار وزیر دفاع در امور خاورمیانه اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، سفر هیئت آمریکایی به منطقه «با هدف اطمینان بخشیدن به متحدان (آمریکا) در مورد مذاکرات هسته‌ای با ایران” انجام می‌شود.یک مقام دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت که این هیئت در مورد موضوعات مهم مربوط به امنیت ملی ایالات متحده و تلاش‌های جاری برای کاهش تنش در خاورمیانه گفت‌وگو خواهد کرد.

سفر این هیئت در حالی صورت می‌گیرد که نگرانی برخی کشورهای منطقه از امتیازاتی که ممکن است واشنگتن در مذاکرات جاری در وین به تهران بدهد، پس از تلاش دولت جدید آمریکا برای بازگشت به توافقی که رییس جمهوری قبلی از آن خارج شد، افزایش یافته است.