سفر پومپئو به تل آویو با محوریت موضوع ایران / رسانه اسرائیلی: تل‌آویو و واشنگتن تمایل دارند پیش از آنکه ترامپ کاخ سفید را ترک کند به هماهنگی درباره تهران برسند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، وزیر خارجه دولت ترامپ قصد دارد طی روزهای آینده به اسرائیل سفر کند تا با مقامات این رژیم درباره ایران رایزنی کند.

«مایک پومپئو» وزیر خارجه آمریکا طی چند روز آینده به اسرائیل سفر خواهد کرد تا با مقامات ارشد تل آویو دیدار و گفت‌وگو کند. بر اساس گزارش شبکه اسرائیلی «کان»، پومپئو در این سفر موضوعات متعددی را در دستور کار دارد که موضوع ایران از جمله آنهاست. این شبکه خبری نوشت: «ایران، موضوعی است که تل‌آویو و واشنگتن تمایل دارند پیش از آنکه ترامپ کاخ سفید را در اواخر ماه ژانویه ترک کند به هماهنگی درباره آن برسند.»

 «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا طی چند روز آینده به اسرائیل سفر خواهد کرد تا با مقامات ارشد این رژیم دیدار و گفت‌وگو کند.

بر اساس گزارش شبکه اسرائیلی «کان»، پامپئو در این سفر موضوعات متعددی را در دستور کار دارد که موضوع ایران از جمله آنهاست.

این شبکه خبری نوشت: «ایران، موضوعی است که تل‌آویو و واشنگتن تمایل دارند پیش از آنکه ترامپ کاخ سفید را در اواخر ماه ژانویه ترک کند به هماهنگی درباره آن برسند.»

این سفر در حالی انجام می‌شود که رسانه‌های آمریکایی عصر روز شنبه پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کردند.

اگر چه دونالد ترامپ طی بیانیه‌ای از پذیرش شکست خود در انتخابات خودداری و اعلام کرده که هنوز چیزی پایان نیافته است.

«نیر برکات» عضو حزب لیکود به رهبری نتانیاهو نیز پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفته و اعلام کرد که تحت رهبری وی رواب مثبت میان دو دولت ادامه یابد.

بر اساس گزارش برخی منابع برتری بایدن بر ترامپ در پنسیلوانیا به حدود ۳۱ هزار رای رسیده و وی این ایالت را برده است. در صورتی که بایدن این ایالت را برده باشد، بدون احتساب آرای آریزونا به ۲۷۳ الکترال و با احتساب آن به ۲۸۴ الکترال رسیده است. برای پیروزی ۲۷۰ الکترال کافی ا‌ست.

با پیروزی بایدن، «کاملا هریس» به عنوان نخستین معاون رئیس جمهور زن،‌ و اولین آمریکایی آسیایی تبار خواهد بود که در این سمت فعالیت خواهد کرد.