سفیر روسیه در آنکارا: از تلاش‌های ترکیه برای تامین امنیت و سلامت گردشگران تحت تاثیر قرار گرفتم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ سفیر روسیه در آنکارا گفت از تلاش‌های ترکیه برای تامین امنیت و سلامت گردشگران تحت تاثیر قرار گرفتم.

الکسی یرهوف، سفیر روسیه در آنکارا در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» اعلام کرد که از تلاش‌های ترکیه برای حفظ جریان ورود گردشگران خارجی به کشور و تدابیر اتخاذ شده برای سلامتی و تامین امنیت آنها تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: ترکیه یک سیستم بسیار خوب برای صدور «گواهینامه گردشگری امن» راه‌اندازی کرده است و فعالیت‌های زیادی برای تامین امنیت و سلامت گردشگران داخلی و خارجی در فرودگاه‌ها، هتل‌ها و اماکن توریستی آن انجام می‌شود.

یرهوف افزود: فکر می‌کنم باید سایر کشورها نیز از این سیستم مطلع شوند. دریا و آفتاب مثل همیشه زیبا و دلپذیر هستند. تماس‌های مقامات مرتبط ترکیه و روسیه در خصوص از سرگیری پروازها میان دو کشور و ورود گردشگران روس به ترکیه ادامه دارد.

گفتنی است وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه هفته گذشته با برگزاری برنامه‌ای تحت عنوان «از نو کشف کن» در استان آنتالیا سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای خارجی در ترکیه را در جریان خدمات گردشگری کشور در روند جدید مقابله با ویروس کرونا قرار داد.

در این رویداد ۵۰‌ نفر از سفرا، دیپلمات‌ها و تعداد زیادی خبرنگار خارجی حضور پیدا کردند.

ترکیه نخستین کشور در اروپا است که سیستم «گواهینامه گردشگری امن» را اجرا می‌کند.