سفیر کبیر جدید آمریکا بطور رسمی آغاز بکار نمود

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدیوید ساترفیلد به عنوان سفیر جدید ایالات متحده آمریکا در آنکارا ادای سوگند نمود

دیوید ساترفیلد که به عنوان سفیر جدید ایالات متحده آمریکا در آنکارا تعیین شده بود، طی مراسمی ادای سوگند کرد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در این باره در توئیتر نوشت: َاز شرکت در مراسم سوگند ساترفیلد لذت بردم. وی تجربه و دانش لازم برای این مقام را دارد. از اینکه نمایندگی منافع ایالات متحده آمریکا در آنکارا برعهده ساتر فیلد محول شده است، خوش شانس هستیم.

گفتنی است دیوید ساترفیلد یکی از دیپلمات های ارشد و حرفه ای وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا به شمار می رود. او متولد سال ۱۹۵۴ بوده و از سال ۱۹۸۰ تاکنون، در نقاط مختلف خاورمیانه مشغول به فعالیت بوده است. وی در روند مذاکرات آستانه (ترکیه، روسیه و ایران) به عنوان ناظر از سوی آمریکا حضور پیدا کرده بود.

ساترفیلد در دوران باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا٬ به عنوان مدیر کل “نیروهای چند ملیتی و ناظران” مسئول حفظ صلح در شبه جزیره سینا بود. وی همچنین در خلال سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۴ در مصر به عنوان مصلحت گذار موقت آمریکا انجام وظیفه کرده است. 

ساترفیلد همچنین به عنوان مشاور ارشد در امور عراق با کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه جورج دبلیو بوش نیز فعالیت کرده است. او همچنین در پست های مختلف در سفارتخانه های آمریکا در لبنان، سوریه، تونس و عربستان سعودی فعالیت داشته است. 

دولت ترامپ در سال ۲۰۱۷، جان باس سفیر وقت آمریکا در ترکیه را به عنوان سفیر جدید ایالات متحده در افغانستان معرفی کرده بود. بعد از باس نیز سفیری برای آنکارا منصوب نشده بود. 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تاریخ ۱۶ فوریه سال جاری دیوید ساترفیلد٬ مسئول ارشد این کشور در امور خاورمیانه را به عنوان سفیر جدید ایالات متحده آمریکا در ترکیه معرفی کرده بود.