سلام دوباره تهران به تخریب باغ‌ها و فساد؛ زاکانی: راه قالیباف را ادامه می‌دهم/ باید «مسیر توسعه» در پایتخت ادامه پیدا کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشهردار جدید تهران می‌گوید در دوران شهرداری محمدباقر قالیباف «اقدامات ماندگاری» صورت گرفته است و باید این «مسیر توسعه» در پایتخت ادامه پیدا کند.

علیرضا زاکانی که روز یکشنبه ۱۴ شهریور در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، انتخاب خود به عنوان شهردار تهران را «قانونی» دانست و گفت علاوه بر این، وزارت کشور و هیات وزیران انتخاب او را «قانونی» دانسته‌اند.

حکم علیرضا زاکانی به عنوان شهردار پایتخت روز ۱۱ شهریور توسط وزیر کشور امضا شد. فقدان سابقه مدیریت اجرایی و مرتبط نبودن مدرک «پزشکی هسته‌ای» آقای زاکانی با مدارک لازم برای مدیریت شهری از مهم‌ترین ابهاماتی بود که در روزهای گذشته مطرح شده بود ولی وزیر کشور دولت ابراهیم رئیسی بدون توجه به انتقادها و اعتراض‌هایی که حتی از جانب طیف اصولگرا مطرح شد، حکم شهرداری او را امضا کرد.

تاکید علیرضا زاکانی بر ادامه مسیر قالیباف در شهرداری تهران در حالی صورت می‌گیرد که دوران شهرداری قالیباف در تهران توام با حاشیه‌های سیاسی گسترده بود و پرونده‌های فساد زیادی به ویژه درباره روابط مالی شهرداری تهران و بنیاد تعاون سپاه گشوده شد که در نهایت منجر به صدور حکم بیست سال زندان برای عیسی شریفی، قائم مقام محمدباقر قالیباف در دوران شهرداری تهران، شد.