سلحشوری ؛ گروه‌های معترض بگویند مبنای مخالفت‌شان با شادی مردم چیست؟/ با ندانم‌کاری جرم و جنایت را افزایش ندهیم/ زمان در افتادن با شادی مردم نیست

 

نگام ، سیاسی _ در حالی که مسئولین عالیرتبه کشور در اکثریت سخنرانی‌ها بر ضرورت نشاط فردی و اجتماعی تاکید کرده‌اند اما با کوچکترین رفتار نشاط انگیز در فضای مجازی و حقیقی از سوی مردم، صدای اعتراضات افراد تندرو بلند شده و راه‌ها برای ادامه این روند بسته می‌شود.

به گزارش برنا _ پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در خصوص وجود این تناقضات از سوی مسئولین در جامعه ایرانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا گفت: با وجود این حجم از افسردگی، فشار روحی و اخبارهای ناامید کننده و شرایط بد اقتصادی در کشور، وقتی شاهد این موضوع هستیم که مردم ما برای دلگرمی و بیدار نگه داشتن حس امید، به شادی‌های ساده و سالم روی آورده‌اند، باید خداوند را شاکر باشیم نه اینکه با مخالفت‌های غیرضروری راه شادی را برای مردم ببندیم.

وی تصریح کرد: انسان برای ادامه زندگی نیاز به امید دارد و برای داشتن امید، نیاز به روحیه و شادمانی بنابراین معترضان باید بدانند ایجاد شادی و نشاط تاکید مقام معظم رهبری بوده و وظیفه ما جلوگیری و ریشه‌کن کردن آن در جامعه نیست بلکه باید بسترهای لازم را برای تفریحات و شادی‌های سالم فراهم کنیم.

سلحشوری با بیان اینکه گروه‌های معترض برای شادی سالم به مردم فشار نیاورند، ادامه داد: کشور ما نسبت به دیگر کشورهای جهان از لحاظ نشاط اجتماعی و فردی در جایگاه خوبی قرار ندارد و اگر بخواهیم از شادی‌های کوچک مردم ایراد گرفته و مخالفت و مقاومت کنیم باید انتظار نتیجه عکس آن را نیز داشته باشیم. در حال حاضر جای در افتادن با شادی سالم و به حق مردم نیست چراکه دیگر افراد جامعه تحمل فشارهای مضاعف را ندارند.

نماینده مردم تهران افزود: ابتدا باید از کسانی که معترض شادی مردم هستند پرسید مبنای اعتراض‌شان چیست و چرا فقط اعتراض می‌کنند، راهکار ارائه دهند در حالی که به اعتقاد بنده وقتی مردم در ناتوانی و ناامیدی به سر می‌برند انتشار کلیپ‌های مفرح، اجراهای خیابانی، رفتارهای شادی‌بخش و … هیچ تهدیدی برای جامعه نیست بلکه مردم را شاد می‌کند.

وی در پایان گفت:  بهتر است بار غم مردم  را زیادتر نکنیم. ما مامور این نیستیم که شادابی را از مردم دریغ کنیم بنابراین معترضان این موضوع را جدی بگیرند چراکه با بستن فضاها و ندانم کاری‌ها، ورود جوانان به اعتیاد، مصرف مواد مخدر، ناهنجاری اجتماعی، جرم و بزهکاری و … بیشتر خواهد شد.