سلیمی‌نمین: اصولگرایان به اجماع برسند، قالیباف قطعا کاندیدا می‌شود/ مشارکت در انتخابات بالا خواهد بود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ یک تحلیلگر سیاسی اصولگرا می‌گوید: اگر اصولگرایان بر کاندیداتوری محمدباقر قالیباف اجماع کنند او قطعا وارد میدان می‌شود.


در فاصله دو ماه مانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، لیست بلندبالایی از کاندیدا‌های احتمالی وجود دارد و بسیاری معتقدند این افراد از جناح راست بیش از پیش فعال شدند. هرچند که عباس سلیمی نمین، تحلیلگر و فعال سیاسی اصولگرا معتقد است تعداد کاندیدا‌های اصولگرا و اصلاح طلب تقریبا برابر است.


به گزارش خبرآنلاین، او همچنین به میزان مشارکت مردم در انتخابات خوشبین و معتقد است که انتخابات پیش رو با انتخابات ۹۸ قابل مقایسه نیست، زیرا انتخابات مجلس یک حرکت منطقه‌ای است، اما انتخابات ریاست جمهوری حرکتی ملی است.


این فعال سیاسی اصولگرا همچنین درباره احتمال کاندیداتوری محمدباقر قالیباف که این روز‌ها با، اما و اگر‌های زیادی همراه است هم می‌گوید: اگر اجماع اصولگرایان حول ایشان باشد قطعا وارد میدان می‌شود و اگر حول یک شخصیت دیگری این اجماع باشد او هم باید در این زمینه وارد میدان شود و همراهی کند.

او در پاسخ به پرسشی درباره اینکه با توجه به تجربه‌ای که کشور در جریان انتخابات ۹۸ و کاهش چشمگیر مشارکت داشت، شاهد افزایش مشارکت مردم در انتخابات خواهیم بود؟، گفت: انتخابات پیش رو با انتخابات ۹۸ قابل مقایسه نیست. انتخابات مجلس بیشتر یک حرکت منطقه‌ای است، اما انتخابات ریاست جمهوری یک حرکت ملی است؛ بنابراین نمی‌شود این دو را مقایسه کرد. من فکر می‌کنم در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری به دلیل حساسیتی که همه گروه‌های سیاسی دارند قادر خواهند بود که نیرو‌های اجتماعی خود را به میدان آورند.


او ادامه داد: به بیان دقیق تر مقایسه انتخابات ریاست جمهوری با انتخابت مجلس خیلی دقیق و درست نیست، در انتخابات ریاست جمهوری یک تمرکزی وجود دارد ضمن اینکه بحث جایگاه بسیار بالاتری است و این دومین جایگاه بالا در کشور است، پس طبیعتا اقبال گروه‌ها و جریانات سیاسی نسبت به این موضوع زیاد است. ضمن اینکه مسائل خاصی هم وجود دارد که انتخابات به سرنوشت بسیاری از افراد و جریانات گره خورده است یعنی اگر در این انتخابات نتوانند حرکت موفقیت آمیزی را انجام دهند، لطماتی خواهند خورد که جبران ناپذیر است.


به گفته او، برای همین انگیزه‌ها در جریانات سیاسی بسیار پر رنگ است و از همین رو من معتقدم آن‌ها قادر خواهند بود تا حد زیادی پایگاه اجتماعی خودشان را در ارتباط با انتخابات فعال کنند که فعال هم خواهد شد، از سویی علت اینکه این تعداد فراوان برای اولین بار به سوی ثبت نام در انتخابات سوق پیدا کردند که تاکنون حدود ۵۰ نفر از چهره‌های جریانات سیاسی برای ثبت نام اعلام آمادگی کرده اند معنی خاصی دارد و ما مشارکت بالایی را خواهیم دید.