سناتور ارشد آمریکایی: ترکیه باید میان روسیه و غرب یکی را انتخاب کند

 

 

نگام ، بین الملل _ رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا تاکید کرد زمان آن فرا رسیده که ترکیه میان روسیه و جهان غرب یکی را انتخاب کند.

 

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «جیم اینهاف»، رئیس جدید کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا ضمن هشدار به ترکیه نسبت به این که باید میان روسیه و غرب یکی را انتخاب کند، خاطر نشان ساخت که برای این کشور زمان آن فرا رسیده تا تصمیم بگیرد و بر اساس وضعیت خود به عنوان یک عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (NATO) رفتار کند.

اینهاف که سناتور ایالت اکلاهما اس و در ریاست کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا نیز جانشین «جان مک کین»، سناتور فقید ایالت آریزونا شده، در این باره اظهار داشت: ترکیه باید میان روسیه و غرب یکی را انتخاب کند؛ اگر خواهان باقی ماندن در برنامه «اف-۳۵» (خرید پیشرفته ترین هواپیمای حال حاضر جهان از آمریکا) است باید خرید «اس-۴۰۰» (سامانه دفاع موشکی پیشرفته ساخت روسیه) را رد کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «بلومبرگ»، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا همچنین تاکید کرد که ترکیه در صورت ادامه فرآیند خرید اس-۴۰۰ از روسیه باید منتظر پیامدهایی باشد با این حال روشن نساخت که چه اقداماتی در این راستا اتخاذ خواهد شد.

خبر اصلی را در اسپوتنیک ببینید