سهراب پورناظری آهنگساز کردایرانی اهل ‎کرمانشاه ( پسر پسرعموی شهرام ناظری) پستی درباره اهمیت زبان پارسی در اینستاگرام گذاشت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ او در پست جدیدی‌ این چنین نوشت تا توانی پا منه اندر فراق….«هه‌ر بژی ایران»

وی ادامه داده است من کُردِ کرمانشاه هستم نه «کورد» و به ریشه‌ام افتخار میکنم ریشه من در خاک شاه بزرگ «خسرو پرویز» ساسانی است و من میراث دار «ایران کهنم» و هر کُردی در هر نقطه از جهان «ایرانیست» چه در عراق و سوریه و ترکیه و چه در سایر نقاط کره خاک.من و هم ریشه‌های آگاهم تا آخرین نفس از «ایران» و فرهنگش پاسداری خواهیم کرد به زبان پارسی عشق میورزیم و سپاس می‌گوییم خدای را که بزرگ‌ترین لطفش را به ما ارزانی داشت و ما را در این فرهنگ به دنیا آورد.به زبان کُردی افتخار میکنم که میراث دار زبان پارسی میانه و پارسی باستان است.هم ریشه‌های غیور کُرد بیاییم پیشبرندگان سیاست‌های جدایی طلبانه انگلیس و امریکا و اسراییل نباشیم.به اندازه کافی در این چند صد سال میانمان فاصله افکندند.ایرانمان را تنها نگذاریم..

باید توجه داشت که شهرام ناظری دایی او به خاطر خواندن ترانه ای که یکی از شعرهایش  این بود « من اهل کرمانشاه هستم و فارسی نمی دانم» مورد غضب رژیم جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.سابقه: شهرام ناظری در سال ۱۳۹۳ کنسرتی  به همراه گروه فردوسی در کرمانشاه اجرا کرد که در آن قطعات کردی بسیاری را اجرا کرد اما پس از پایان کنسرت برخی از رسانه‌ها اجرای قطعات کردی به ویژه قطعه‌ای که به فارسی می‌شد من کرمانشاهی‌ام فارسی نمی‌دانم او را مخالف وحدت و همبستگیِ میهنیِ ایرانیان نامیدند. ناظری در واکنش به این‌ها گفت: این انگ‌ها به من نمی‌چسبد، من فرزند کرد هستم که فارسی نمی‌دانم. اما به زبان کردی جان من به فدای تو که فارس هستی، اتفاقاً این شعر مخالف قومیت هاست و می‌گوید جان من فدای تو که فارس هستی.» در این میان حتی اگر ادعاهای سهراب پور ناظری در مورد زبان پارسی و ایران دوستی او را بپذیریم جای شگفتی است که او از سرکوب ملت ایران و بالاخص  سرکوب کردهای ایرانی در تمامی چهل سال گذشته توسط رژیم ملاها سخنی به میان نیاورده است. او ترفند رژیم جمهوری اسلامی در سرکوب اقوام مختلف ایرانی و سپس واکنش طبیعی آنها را به عنوان تجزیه طلبی به بقیه ملت ایران ارائه می دهد. نباید فراموش کنیم تنها راه ماندگاری رژیم فقاهتی استبدادی ملاها تفرقه در میان ایرانیان است.