سهند معالی, فعال ملی مدنی, صدور حکم ۱ سال حبس تعزیری

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسهند معالی, فعال ملی مدنی, محبوس در زندان مرکزی سراب که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس ۱۰ ماهه خود می باشد در پرونده ای دیگر به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸, سهند معالی, فعال ملی مدنی, که در زندان سراب درحال تحمل محکومیت حبس ۱۰ ماهه خود از بابت پرونده اول خود می باشد از بابت پرونده ای دیگر به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. این فعال ملی مدنی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه در تبلیغ گروه‌های قومی به منظور دعوت از شهروندان به شرکت در تجمع قلعه بابک” به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت شده بود. 

براساس این گزارش, این فعال ملی مدنی, روز گذشته طی تماس تلفنی که با خانواده خود داشت از محکومیتش به تحمل ۱ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “درگیری و ضرب و شتم ماموران” خبر داد. 

دلیل این صدور این حکم برای سهند معالی, فعال ملی مدنی, ساکن سراب, عدم ارائه حکم بازداشت از سوی ماموران امنیتی در زمان بازداشت به جهت اجرای حکم این فعال ملی مدنی بوده است که دادگاه فقط با توجه به شهادت ماموران امنیتی در دادگاه مبنی بر مقاومت سهند معالی در زمان بازداشت اقدام به صدور این حکم کرد. 

لازم به ذکر است, سهند معالی, در تاریخ ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸, پس از ضرب و شتم از سوی ماموران امنیتی بازداشت کننده ویدر محل کارش بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت ۱۰ ماهه خود به زندان منتقل شد.