سود ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ارز دولتی برای ۱۲۰ نفر!!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، احمد امیرآبادی فراهانی پنجشنبه شب در پنجمین شب از جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: وابستگی نمایندگان آن دوره به سفارتخانه‌ها، وابستگی یکطرفه اقتصادی و نظامی، حضور مستشاران آمریکایی و دریافت حق توحش از نمونه‌هایی است که باید به جوانها گفته شود.


وی با اشاره به دروغ پردازی دشمن در فضای مجازی، گفت: جنگ سایبری و جنگ فضایی از جانب دشمن افزایش یافته است و ما باید برای مقابله با این دروغ پردازی‌ها برنامه داشته باشیم.
امیرآبادی پیشرفت و توانایی‌های موشکی را بازدارنده تهدیدات دشمن دانست و گفت: دموکرات‌ها و جمهوری خواهان هر دو برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی، به دنبال نابودی صنعت موشکی ما هستند و از نظر ما دموکرات و جمهوریخواه در اساس دشمنی با ایران تفاوتی ندارند و اختلافشان فقط در نحوه رسیدن به هدف است.


عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در قانون راهبردی مجلس، مسئولین حق مذاکره ندارند، گفت: ما باید مراقب جریان نفوذ باشیم زیرا نفوذی‌هایی مثل دری اصفهانی در تیم برجام و کاوه مدنی در سازمان محیط زیست علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات، با منحرف کردن مسیر تصمیم‌گیری و دادن اطلاعات غلط، باعث می‌شوند که تصمیماتی مانند برجام و قیمت بنزین ضد منافع مردم گرفته شود.


وی با تاکید بر ضرورت مبارزه با رانت خواری، دلار ۴۲۰۰ تومانی را رانت زا دانست و گفت: در مساله دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، حدود ۱۲۰ نفر حداقل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان را برده‌اند.


وی با بیان اینکه برخوردهای قضاییِ صورت گرفته با اطرافیان مسئولین مثل برادر رئیس جمهور یا فرزندان رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه از ثمرات انقلاب است، گفت: قبل از انقلاب موردی پیدا نمی‌کنید که حتی به اطرافیان شاه و مسئولین دست زده باشند.


امیرآبادی با اشاره به طرح اصلاح بودجه و دلایل مخالفت مجلس با ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: بحث بودجه را به گونه‌ای سیاسی کردند که اگر مجلس بودجه را قبول و یا حتی رد کند، باز هم انگشت اتهام به سمت مجلس باشد و ما به همین دلیل به دنبال اصلاح بودجه بودیم ولی متأسفانه کلیات بودجه رد شد و متأسفانه دولت در زمینه بودجه و ارز ۴۲۰۰ تومانی لجبازی می‌کند.


امیرآبادی درباره رأی نیاوردن طرح شفافیت آرا در مجلس گفت: بسیاری از مخالفین، با اصل شفافیت آرا مخالف نبودند بلکه با برخی جزئیات طرح مخالف بودند و درصدد آن هستیم که بوسیله ماده ۱۳۰، طرح را دوباره در دستور بیاوریم و این بار به صورت علنی در مورد شفافیت آرا، رأی گیری نمائیم.