سوریه و عراق را بازسازی و به ترکیه تقدیم کردیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رییس هیات داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با بیان اینکه ما هنوز در گذشته غرق هستیم و فکر آینده را هم نکردیم، تاکید کرد: دغدغه بزرگ ما باید آینده باشد. متاسفانه هیچ‌کاری نتوانستیم انجام دهیم. در این چند ساله در بحران بودیم و هیچ‌وقت در شرایط باثبات نبودیم.


امیرهوشنگ کاوه‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا، درباره نشستی که انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با کارگروه اقتصادی قوه‌قضاییه و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید داشت، اظهار داشت: حاضرین در این جلسه معتقد بودند که این قراردادها باید کمی اصلاح شود یعنی کارفرما با همان دیدی به تولیدکننده خارجی، به تولیدکننده داخلی نگاه کند و بین تولیدکننده داخلی و خارجی برابری وجود داشته باشد.


وی افزود: در حال حاضر، مشکلاتی داریم ولی هنوز نتوانسته‌ایم آنها را حل کنیم. به نظر بنده، بزرگترین مسئله، مسئله بعد از تحریم است.

رییس هیات داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره دغدغه تولیدکنندگان ادامه داد: ما بعد از ۳۰ سال نتوانسته‌ایم مشکلات AVL، تیپ قرارداد، تضامین و … را حل کنیم و هنوز در خم کوچه اول هستیم.


وی افزود: در دهه ۹۰ میلادی که کشور شوروی سابق فروپاشی کرد و کشورهای آسیای میانه به وجود آمدند، این کشورها برای خرید به ایران آمدند اما نتوانستیم از پتانسیل آنها استفاده کنیم و به جای اینکه جاذبه شویم، بیشتر دافعه شدیم.


کاوه‌زاده یادآور شد: اکنون هم همین گونه است، در حال حاضر در عراق، سوریه و … هزینه می‌پردازیم اما چه استفاده‌ای کردیم؟! همه جا را بازسازی کرده و دودستی تقدیم ترکیه کردیم، زیرا هیچ برنامه مدونی نداشتیم.


وی با بیان اینکه ما هنوز در گذشته غرق هستیم و فکر آینده را هم نکردیم، تاکید کرد: دغدغه بزرگ ما باید آینده باشد. متاسفانه هیچ‌کاری نتوانستیم انجام دهیم. در این چند ساله در بحران بودیم و هیچ‌وقت در شرایط باثبات نبودیم.