سوسن سلیمی درگذشت ؛ بازیگر قدیمی سینما به خاک سپرده شد ؛ تنها عکس از سوسن سلیمی / اشتباه نشود سوسن تسلیمی زنده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ سوسن سلیمی ، بازیگر قدیمی سینما، جمعه ۲۷ تیر در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

یکی از نزدیکان این بازیگر با تایید خبر درگذشت او گفت: «صبح پنجشنبه ۲۶ تیر، خانم سوسن سلیمی در منزلش در تهران از دنیا رفت.»

او درباره دلایل فوت این بازیگر توضیح داد: «ایشان ۱۰ روزی بود اشتهایی نداشتند و مریضی خاصی هم تشخیص داده نشد اما سرانجام از دنیا رفتند.»

بیوگرافی سوسن سلیمی

سوسن سلیمی متولد ۲۲ اسفند ۱۳۲۲ در تهران بازیگر قدیمی سینمای ایران که در آثاری چون نیمه پنهان، عاشقانه، مرسدس، عشق طاهر، افعی و .. ایفای نقش کرده است

شروع بازیگری

سلیمی حرفه بازیگری را از سال ۱۳۶۶ با بازی در فیلم «پرستار شب» به کارگردانی محمدعلی نجفی آغاز کرد و با ایفای نقش در فیلم مهدی فخیم‌ زاده با عنوان «شتابزده» به چهره‌ای شناخته شده مبدل شد.

وی در طی سه دهه حضور در عرصه بازیگری سینما با فیلم‌سازان به‌نامی چون حبیب کاووش، محمدرضا اعلامی،‌ علیرضا داوودنژاد، مسعود کیمیایی و تهمینه میلانی همکاری کرده است. سلیمی علاوه بر بازیگری فعالیت در رشته طراحی صحنه و لباس را نیز از سال ۱۳۶۷ با «سرب» ساخته مسعود کیمیایی شروع کرده بود.

درگذشت سوسن سلیمی بازیگر

این بانوی هنرمند ۲۶ تیر ماه ۹۹ در منزلش در تهران درگذشت و یکی از اقوامش درباره دلایل فوت این بازیگر توضیح داد: ایشان ۱۰ روزی بود اشتهایی نداشتند و مریضی خاصی هم تشخیص داده نشد اما سرانجام از دنیا رفتند.

اشتباه با سوسن تسلیمی

برخی رسانه ها این بازیگر را به دلیل شباهت فامیلی با سوسن تسلیمی همسر سابق داریوش فرهنگ و از بازیگران قدیمی ایران اشتباه گرفتند که عکس سوسن تسلیمی را به جای این بازیگر منتشر کردند.

ما نیز عکسی از این هنرمند پیدا نکردیم و جای تعجب دارد که عکسی از این هنرمند قدیمی با سابقه در جایی ثبت نشده است.

سوابق کاری

فیلم نیمه پنهان (۱۳۸۰)
فیلم عشق طاهر (۱۳۷۸)
اعتراض (۱۳۷۸)
تصویر یک رؤیا (سریال تلویزیونی) (۱۳۷۷)
خسته نباشید (۱۳۷۱) و …