سکوت مبهم در مقابل شفافیت / چرا هنوز دلیل دستگیری شهرداران مناطق تهران مشخص نیست ؟

در حالی چند روز از دستگیری حسن رحمانی و مهناز استقامتی، شهرداران منطقه ۲ و ۸ تهران می‌گذرد که شورای شهر هنوز پاسخ قانع کننده‌ای به سؤال افکار عمومی در این زمینه نداده است، سکوت و همینطور واکنش مبهم برخی از اعضای شورای شهر و شهرداری تهران به موضوع دستگیری شهرداران دو منطقه نکته‌ی قابل توجهی بود.

حق‌شناس عضو شورای شهر تهران چند روز قبل درباره‌ی دستگیری دو شهردار گفته بود:”مردم صاحبان اصلی شهر و انقلاب هستند و باید از آنچه که می‌گذرد اطلاع داشته باشند، من به حناچی و محسن هاشمی تذکر می‌دهم چرا که در هفته‌ای که گذشت دو نفر از همکاران‌مان در شهرداری دستگیر شده ولی ابعاد ماجرا هنوز روشن نیست. انتظار داریم افکار عمومی و جامعه در جریان روند رسیدگی به این پرونده قرار گیرند و ما هم هنوز اطلاع دقیقی نداریم”

حناچی نیز در این رابطه گفته است پرونده همچنان در شعبه بازپرسی کارکنان دولت در حال بررسی است و فعلا در حد اتهام است. این در حالی است که هنوز مشخص نیست دلیل اصلی دستگیری دو شهردار این دوره مدیریت شهری در چیست؟

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران دیدار با وزیر اطلاعات پیرامون دو شهردار بازداشتی تهران را تایید کرد و در پاسخ به سوالی درباره جزئیات دیدارش با وزیر اطلاعات در مورد دو شهردار بازداشتی تهران گفت: معمولا وقتی با وزیر اطلاعات صحبت می‌کنند، آن را توضیح نمی‌دهند.

به نظر می‌رسد شورای شهر به عنوان یک نهاد نظارتی باید تسلط بیشتری بر عملکرد شهرداری داشته باشد و شفاف‌تر عمل کند که این شفافیتی که شورای پنجم در ابتدای دوره بر آن تاکید داشت تا پایان دوره به مردم نشان داده شود.