سکینه الماسی نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس: قطعا برای حضور در انتخابات برنامه دارم/ جزو معدود نماینده هایی هستم که تنها کار نمایندگی انجام می‌دهم/ دفاتر ثبت ازدواج مکلف به احراز توان مالی مرد جهت تعیین مهریه می‌شوند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: دفاتر ثبت ازدواج مکلف به احراز توان مالی مرد جهت تعیین مهریه می‌شوند.

«سکینه الماسی»، نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس و عضو فراکسیون زنان و خانواده، در خبرگزاری برنا حضور پیدا کرد و در خصوص مسائلی چون مشکلات ناشی از «عدم آموزش زندگی مشترک»، «هدف از تشکیل فراکسیون خانواده»، «عدم مرکز رسیدگی به امور کودکان» و… به گفت و گو پرداخت.

متن مصاحبه به شرح زیر است:

هدف از تشکیل فراکسیون خانواده چه بود و چه موضوعاتی در این فراکسیون مطرح و پیگیری می شود؟

فراکسیون خانواده در راستای تحکیم بنیان خانواده فعالیت می کند. ما فراکسیون زنان داریم و ای کاش این دو ادغام می شدند چراکه جدا نیستند و به این شکل کارهای اساسی تری می توانستیم انجام دهیم. خانواده یک رکن اصلی است و به دلیل اهمیتی که برای ما داشت، فراکسیونی در مجلس شورای اسلامی تشکیل دادیم. در حال حاضر این فراکسیون برنامه ها و طرح هایی در قالب ارتقا و استحکام بنیان خانواده انجام می دهد و در حال پیگیری است.

اشاره کردید به ادغام فراکسیون خانواده و زنان در این خصوص اقداماتی صورت گرفته است؟

هنوز خیر، چراکه در گذشته نیز فراکسیون زنان وجود داشته و آنها مسائل و مشکلات خاص خودشان را داشته و این مشکلات به پیگیری ویژه ای نیاز دارد. دوستان تلاش کردند تا در کنار فراکسیون زنان فراکسیون خانواده هم وجود داشته باشد.

ما آموزش زندگی مشترک نداریم و این مسئله منجر به ایجاد برخی مشکلات در خانواده ها شده است. از نظر شما چه اقداماتی در این مورد باید انجام داد؟

همه این مشکلات به عدم آگاهی برمی گردد. گره ای که می شود با دست باز کرد گاهی با دندان باز می کنیم و این به عدم شناخت و آگاهی برمی گردد. مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی هایشان بیان کردند به‌هوش باشید دشمن در حال برنامه ریزی برای ازدواج دیرهنگام است. ما باید در کشورمان بیشتر در خصوص آموزش و مشاوره دادن ورود پیدا کنیم. به خصوص آموزش و پرورش کمک شایان توجهی می تواند داشته باشد.

ما اخیرا شاهد هم خانه شدن جوانان هستیم طوری که این مسئله روز به روز در حال افزایش است. از نظر شما با توجه به اینکه در فرهنگ ما چنین موضوعی وجود ندارد، این مسئله چقدر می تواند به کانون خانواده آسیب برساند. آیا منشا این اتفاق می تواند مشکلات اقتصادی و مالی جوانان باشد؟

بخشی عمده این مشکلات به همان مسئله عدم آگاهی و شناخت برمی‌گردد. پدر و مادرهای ما با حداقل‌ها زندگی‌شان را آغاز کردند و بچه های موفقی تربیت کردند. همه چیز بحث اقتصادی نیست ولی وقتی با یک جوان صحبت می‌کنیم چرا ازدواج نمی‌کنی؟ در پاسخ می‌گوید بیکارم، خانه ندارم و مشکلات اقتصادی دارم ولی این‌ها همه چیز نیست. در گذشته هم شرایط همین طور بوده است ولی همه به موقع ازدواج می کردند. ما در راستای تحکیم بنیان خانواده هر کاری که می توانیم انجام می دهیم به خصوص در بحث ازدواج جوانان که از نظر من، همه این ها به همان مسئله اشتغال بر می‌گردد. اگر اشتغال جوان‌مان را حل کنیم یعنی ازدواج و همه مسائل او را حل کرده ایم. امیدوارم همه بتوانیم در این زمینه گام مثبتی برداریم.

خانم الماسی شما در مصاحبه ای اعلام کردید طرحی دارید مبنی بر اینکه مراکز ثبت ازدواج توان مالی افراد را احراز کنند و از مهریه‌های فراتر از توان مالی افراد جلوگیری کنند. این طرح در چه مرحله‌ای است و به کجا رسید؟

هنوز در مرحله طرح است و دوستان در حال بررسی هستند. طرح باید به مجلس بیاید و فوریت آن بررسی شود. بحث مهریه یک دغدغه است.

برای اولین بار شما این طرح را مطرح کردید؟

خیر. تعدادی از خانم ها و دوستان در فراکسیون این طرح را مطرح کردند.

ما مرجع رسیدگی به امور مشکلات کودکان، نداریم. در صورت بروز مشکل چه کاری باید انجام داد؟

یک معاونت کودک و نوجوان داریم. دستگاه‌های حمایتی ما از جمله سازمان بهزیستی برای کودکان برنامه هایی دارد ولی شاید چیزی که مدنظر دوستان است و به طور خاصه مشکلات کودکان را رسیدگی می کند، نداشته باشیم.

از عملکرد خودتان طی سه سال گذشته راضی بودید؟

بدون اغراق و بدون هیچگونه تعصبی از عملکرد خودم دفاع می کنم. من جزو معدود نمایندگانی هستم که به جز نمایندگی کار دیگری انجام نمی دهم و تنها زمان خود را برای خدمت گذاری برای مردم اختصاص می دهم. همه تلاشم را انجام دادم و با صراحت از کارنامه خود دفاع می کنم.

برنامه ای برای انتخابات پیش رو دارید؟

قطعا کسی که به این مرحله رسیده به این دلیل پروژه های ناتمامی که دارد، برنامه ریزی می کند.

از نگاه شما مهم ترین اتفاق سیاسی که طی سال ۹۷ رخ داد، چه بوده است؟

از نظر من تصمیمی که آقای ترامپ برای خروج از برجام گرفتند مهم ترین اتفاق سیاسی سال گذشته بود. این اتفاق به خصوص در حوزه انتخابیه من تاثیر گذاشت چراکه ما درگیر تحریم ها، فروش نفت، میعانات گازی، صادرات گاز، پتروشیمی ها، صادرات مواد پتروشیمی و… هستیم. این اقدام مستقیم با حوزه من در ارتباط است.

پیام نوروزی

نوروز باستانی و نو شدن زمین را خدمت مردم شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می کنم. امیدوارم سال جدید پر از سلامتی و تندرستی برای خودشان و خانواده های محترم‌شان باشد.انتخاباتمجلس شورای اسلامیسکینه الماسی#نوروز ۹۸

عناوین مرتبط

نظرات کاربرانارسال نظرنام: Email:نظر:

نمایشگاه بانک بورس بیمه - برنا

پربازدیدترین ها

آخرین عناوین

سرویس ها 

ارتباط با ما 

۸۸۴۹۲۷۴۷

۸۸۸۳۰۹۵۰

[email protected]

 تهران – خیابان شهید مطهری – خیابان فجر – خیابان نظری – انتهای خیابان دلفان – نبش اتوبان مدرس – پلاک ۵۰

ارتباط با مسولان خبرگزاری نام:Email:نظر:

تمام حقوق برای خبرگزاری برنا محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.طراحی سایت خبری و خبرگزاری آسام

آیا میخواهید پربازدیدترین موضوعات برای شما ارسال شود؟خیر بله